Şule Karavanda

Çok gezen çocukların seveceğini düşündüğüm kitapları paylaşmak istiyorum.

Kitap: Şule Karavanda

Yazar: Şule Cingil Köse

Yayınevi: Erik Yayınları

Kitap içerik

Seyehat ederken farklı ulaşım tipleri kullanmak mümkün. Hatta bunlardan biri yaşam şeklimiz haline bile gelebilir. O da karavan ile seyahat etmek. Keşfetmek, tanımak, görmek istediğimiz yerlere doğru yolda olma heyecanını, karavan ile ev konforunda yolculuk ederek yaşamak da oldukça keyifli olsa gerek. Karavanla seyahat eden birçok kişi, aile var. Hatta bunlardan çocukla seyahat edenler de oldukça fazla. Şule Cingil Köse de eşi Uğur Köse seyahatlerinde karavanı tercih edenlerden.

Portakal adını verdikleri karavanları ile gerçekleştirdikleri seyahatlerini ise hem gezdikleri yerler hem de karavan ile seyahat ve yaşama dair bilgiler veren bir kitap serisinde toplamışlar. İlk kitapları Şule Karavan’da Portakal. Devam kitaplarında ise Portakal ile birlikte yaptıkları gezilere özel şehri tanıtan, gezdikleri yerleri anlatan hikayeler yer alıyor. Hikayelerin içinde bulundukları ülkede kullanılan yabancı dilden bir kaç kelimeyi de öğretiyor. Her kitabın sonunda minik bilmeceler, kendin yap oyunları ya da boyama sayfaları yer alıyor.

Serinin Kitapları

Şule Karavanda Portakal: Şule bu kitapta önce kendini sonra karavanı Portakalı tanıtıyor. Karavan kamplarını ve seyahatlerde neler yaptıklarını anlatıyor. Kitabın sonunda ise Portakal’ın boyama sayfası ve bir kartpostal yer alıyor.

Şule Karavanda Amsterdam

Şule Karavanda Selanik-Atina

Şule Karavanda Hallstatt Avusturya

Şule Karavanda Barcelona

img_20190122_105047.jpg

Kitap Hakkındaki Fikrim

Biz Şule ve Portakal’ı karavanımız Totoro ile ilk yolculuğumuza çıkmadan önce tanıdık. 2 yaşındaki oğlumuz Gezgin ile Portakal’ın maceralarını okuyup bizim de böyle bir karavan ile gezeceğimizi ona anlattık. Karavan ile yola çıktığımızda artık bir karavanda uyumanın, kampinglere yerleşip yeni insanlarla tanışmanın ne demek olduğunu çoktan öğrenmişti. Hatta Portakal’ın Selanik-Atina macerasını okurken Yunanca günaydın ve iyi akşamlar sözcüklerini bile öğrenmiş, ortalıkta Kalinihta, Kalimera diye geziyordu. Şule Karavanda, karavan ile seyahat öncesinde alışma sürecine destek olması için, bunun yanı sıra Portakal gibi sevimli bir karavanın seyahatleri eşliğinde dünyayı tanıması için severek okunacak bir seri.

Seyahat temalı sevdiğimiz kitaplara şuradan ulaşabilirsiniz. 

Yazı Sahibi: Seçil Yavuz Günay

Instagram: gezgintotoro

Şule Karavanda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s