Ankara’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

1 Mart itibarıyla açılan okullar sonrası, annelere yardımcı olmak için İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri yazısı hazırlamıştım ve epey ilgi gördü. Başka şehirler için de böyle bir liste hazırlamamı isteyenler oldu hatta. Türkiye’deki tüm şehirler için bunu yapmam mümkün değil tabi ama en azından büyük şehirler için yapmaya çalışırım dedim. Ailelerden ve çocuklardan çoğunlukla tam not alan, Ankara’nın en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya topladım. Umarım bu yazı, dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İşte size, Ankara’da kreş, anaokulu ve oyun grubu önerileri…

Çocukla Ankara’da Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Ankara oyun grubu kreş

Ankara’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Ankara’daki okul öncesi eğitim kurumlarını ve detaylarını paylaşacağım. Hepsinin websitesi, websitesi yoksa instagram adresi de bilgiler arasında olacak, oradan inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklar için En Güzel Seyahat Kitapları

Çocuklar için En Güzel Seyahat Kitapları

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz. Ev ayakkabısı, yağmur tulumu, yağmur botu, okul çantası, su termosu, sağlıklı atıştırmalıklar, aktivite önlüğü, çocuk maskesi, okula hazırlık kitapları vs. her şeyi bulabilirsiniz.

Ma&Me&Pa Family Club: Çankaya’da yer alan aile kulübünde 1-10 yaş arası çocuklar için gün boyu farklı atölyeler düzenleniyor. Pazartesi hariç her gün sabah 10:30’dan akşam 19:00’a kadar atölyeler var.

instagram.com/mamepafamilyclub/

mamepa.org/aile-kulubu/atolyeler/

Tino Kreş: Ümitköy’de yer alan okul, 0-5 yaş arası çocuk kabul ediyor. Benimsedikleri alternatif eğitim şekli ile ailelerin ve çocukların yoğun sevgisini kazanmış durumda.

tinokres.com

instagram.com/tinokres/

Dadya Çocukları Okulları: Oran ve Alacaatlı’da birer şubesi bulunan okul, 0-6 yaş arası çocuk kabul ediyor. Reggio Emilia ilhamlı doğayı önemseyen bir okul olarak öne çıkıyor.

dadyacocuklari.com

instagram.com/dadyacocuklari/

Oyun Akademisi: Hoşdere ve Oran’da birer şubesi olan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Montessori eğitim sistemini benimsiyorlar ve çift dille(İngilizce) eğitim veriyorlar.

oyunakademisi.com

instagram.com/oyunakademisimontessori/

Future’s Kids Preschool: Geleceğin Çocukları Anaokulu Eryaman’da yer alıyor ve 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Montessori tabanlı eğitim veriliyor ve yoğun şekilde İngilizce programı uygulanıyor.

gelecegincocuklari.com

instagram.com/futureskidskres/

Start Play School: Çankaya Mutlukent’te yer alan okulda 0-12 yaş arası için ebeveynli ve ebeveynsiz etkinlikler düzenleniyor. Hem Türkçe hem İngilizce oyun grupları mevcut.

startplayschool.com

instagram.com/startplayschool_ankara/

Mini Koala Kids: Çankaya Yıldız’da yer alan çocuk ve aile kulübünde 12 aydan 48 aya kadar çocuk kabul ediliyor. Farklı yaş grupları için çeşitli atölyeler düzenliyorlar.

instagram.com/minikoalakids/

Cumba Çocuk Akademi: Burası Çankaya Çukurambar’da yer alan bir kitap cafe. İçeride ve bahçede yer alan çocuk oyun alanlarında çocuklarınızla vakit geçirebilir ya da düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

instagram.com/cumba_cocuk/

Coconut Play School: Çankaya Yıldız’da yer alan oyun okulu, 0-6 yaş arası bebek ve çocukları kabul ediyor. Anne çocuk oyun, sanat grupları ve farklı atölye çalışmaları düzenliyorlar.

instagram.com/coconutplayschool/

Muzipo: Burası bir zincir çocuk merkezi ve farklı illerde şubeleri var, Ankara’daki şube Ümitköy’de yer alıyor. 16 aydan 5 yaşa kadar oyun grupları ve farklı atölyeler bulunuyor.

instagram.com/muzipokidsankaraumitkoy/

Beytepe Oyun Atölyesi: Çankaya Beytepe’de yer alan oyun atölyesi 9 aydan 6 yaşa kadar bebek ve çocukları kabul ediyor. Farklı gün ve saatlerde farklı yaş grupları için haftalık programlarını inceleyebilirsiniz.

instagram.com/beytepeoyunatolyesi/

Hayal Atölyesi: Ümitköy Çankaya’da yer alan eğitim merkezinde 12 ay ile 48 ay arası çocukları kabul ediyor. Oyun grupları, duyusal oyunlar ve her hafta değişen çeşitli atölyeler düzenliyorlar.

instagram.com/hayalatolyesidanismanlik/

Gymboree: Çocukların, 3 aydan 5 yaşa kadar ebeveynlerle birlikte oyun gruplarına katılabildi zincir bir kurum. Ankara’daki şubeleri Gaziosmanpaşa Köroğlu’nda yer alıyor.

gymboreeclasses.com.tr/calendar/ankara-gop.html

Atölye Kidz: Merkezleri Çankaya Ümitköy’de yer alan gezici çocuk atölyesinde, 12-24 ay arası için duyusal oyunlar ve 18-24 ay için anne baba çocuk atölyeleri düzenliyorlar. 2-4 yaş arası çocuklar için de sürekli değişen etkinlikleri oluyor.

instagram.com/atolyekidz/

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Babyroo ve Kindyroo isimli iki ayrı programları var. Ankara’da yalnızca Çayyolu’nda şubeleri bulunuyor.

kinkindyroo.net/subeler/ankara-cayyolu/

YapaÇocuk: Çayyolu ve Oran’da şubeleri bulunan, oyun grubu, kreş ve anaokulu olarak hizmet veren bir yer. 2 yaş ile 5 yaş arasında çocukları kabul ediyorlar.

yapaanaokulu.com

instagram.com/yapacocukankara/

Çocuğunuzu kreşe göndermeden önce alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz.

Ankara’da oyun grubu, kreş ve anaokulu önerileri şimdilik bu kadar. Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir kurum varsa, ya da bu listedeki kurumlar hakkında paylaşmak istediğiniz bir bilgi varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen.

Ebeveynlerin Okuması Gereken Rehber Kitap Önerileri

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s