Ankara’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

1 Mart itibarıyla açılan okullar sonrası, annelere yardımcı olmak için İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri yazısı hazırlamıştım ve epey ilgi gördü. Başka şehirler için de böyle bir liste hazırlamamı isteyenler oldu hatta. Türkiye’deki tüm şehirler için bunu yapmam mümkün değil tabi ama en azından büyük şehirler için yapmaya çalışırım dedim. Ailelerden ve çocuklardan çoğunlukla tam not alan, Ankara’nın en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya topladım. Burada adı geçen kurumlar herkese uymayabilir, sadece fikir olması için paylaşılmıştır, herkesin tecrübesi farklı olabilir. Umarım bu yazı, dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İşte size, Ankara’da kreş, anaokulu ve oyun grubu önerileri… Çocuklu aileler için bu tip listeleri, şehirlerdeki etkinlikleri ve faydalı bilgileri instagram hesabımda da sık sık paylaşıyorum. Takip etmenizi öneririm, şuraya tık tık.

Çocukla Ankara’da Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Ankara’da Çocuk Oyun Alanı Olan Kafe ve Restoranlar

Ankara oyun grubu kreş

Ankara’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Ankara’daki okul öncesi eğitim kurumlarını ve detaylarını paylaşacağım. Hepsinin websitesi, websitesi yoksa instagram adresi de bilgiler arasında olacak, oradan inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklar için Harçsız Pasaport Nasıl Çıkartılır?

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz.

Elma Şekeri Kreş: Dikmen’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, drama, jimnastik, satranç, mental aritmetik, bale gibi dersler veriliyor.

elmasekerikres.com

Ma&Me&Pa Family Club: Çankaya’da yer alan aile kulübünde 1-10 yaş arası çocuklar için gün boyu farklı atölyeler düzenleniyor. Pazartesi hariç her gün sabah 10:30’dan akşam 19:00’a kadar atölyeler var.

instagram.com/mamepafamilyclub/

mamepa.org/aile-kulubu/atolyeler/

Atölye İkises: Çankaya’da yer alan Keiki Atölye’de bir psikolog ve bir çocuk gelişimcisinin 1-9 yaş arasındaki çocuklara özel yaptığı atölyelere katılabiliyorsunuz. Atölyeler Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılıyor.

instagram.com/atolyeikises

Ekocim Anaokulu: Çankaya İncek’te yer alan okul, 2-4 yaş arası için oyun grubu ve 4-6 yaş arası anaokulu hizmeti veriyor. Normal ders, oyun ve etkinliklere ek olarak yüzme, jimnastik, yoga, robotik kodlama gibi alternatif atölyeler de mevcut.

ekocimanaokulu.com

Tuna Akademi Anaokulu: İncek Gölbaşı’nda yer alan okul, 2-6 yaş arası çcoukları kabul ediyor. Montessori, Reggio Emilia, Waldorf gibi yaklaşımlarla eklektik bir model oluşturmuşlar. Yüzme, drama, satranç, İngilizce, bale, jimnastik, müzik, görsel sanatlar gibi branş etkinlikleri mevcut.

tunaanaokulu.com

İlkyaşam Anaokulu: Çankaya Yaşamkent’te yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Eğitim modeli olarak Reggio Emilia yaklaşımından ilham almışlar. Her gün açık hava etkinlikleri yapıyorlar.

instagram.com/ilkyasam_anaokulu

Yalın İlgi Anaokulu: Çankaya Sancak’ta yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara hizmet veriyor. Reggio Emilia yöntemini benimsemişler. Haftanın 5 günü İngilizce eğitim veriliyor.

yalinilgianaokulu.com

Tino Kreş: Ümitköy’de yer alan okul, 0-5 yaş arası çocuk kabul ediyor. Benimsedikleri alternatif eğitim şekli ile ailelerin ve çocukların yoğun sevgisini kazanmış durumda.

tinokres.com

instagram.com/tinokres/

Seçilmiş Anaokulu: Ümitköy’de yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, müzik, satranç, jimnastik, resim, bale, dans, drama vb derslerle özgün seçilmiş eğitim sistemini uyguluyorlar.

secilmisanaokulu.com

Casa Bambino Montessori Anaokulu: Etimesgut’ta yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor.

instagram.com/casabambinomontessorischool

Özel Bilsel Anaokulu: Etimesgu’ta yer alan okul, 3-6 yaş grubu çocuklara hizmet veriyor. İngilizce, satranç, jimnastik, yüzme, yaratıcı drama, zumba gibi okul içi aktivite imkanları bulunuyor.

bilselanaokulu.com.tr

Dadya Çocukları Okulları: Oran ve Alacaatlı’da birer şubesi bulunan okul, 0-6 yaş arası çocuk kabul ediyor. Reggio Emilia ilhamlı doğayı önemseyen bir okul olarak öne çıkıyor.

dadyacocuklari.com

instagram.com/dadyacocuklari/

Oyun Akademisi: Hoşdere ve Oran’da birer şubesi olan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Montessori eğitim sistemini benimsiyorlar ve çift dille(İngilizce) eğitim veriyorlar.

oyunakademisi.com

instagram.com/oyunakademisimontessori/

Future’s Kids Preschool: Geleceğin Çocukları Anaokulu Eryaman’da yer alıyor ve 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Montessori tabanlı eğitim veriliyor ve yoğun şekilde İngilizce programı uygulanıyor.

gelecegincocuklari.com

instagram.com/futureskidskres/

Çok Önemli Çocuklar Anaokulu: Eryaman’da yer alan okul 2-6 yaş arası çocuklar için eğitim veriyor. Aynı bölgede 2-3 yaş için ayrı 4-6 yaş için ayrı binaları bulunuyor.

cokonemlicocuklar.com

Doğakent Kreş: Eryaman’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, müzik, satranç ve yüzme gibi branş dersleri veriliyor.

dogakentkres.com

Start Play School: Çankaya Mutlukent’te yer alan okulda 0-12 yaş arası için ebeveynli ve ebeveynsiz etkinlikler düzenleniyor. Hem Türkçe hem İngilizce oyun grupları mevcut.

startplayschool.com

instagram.com/startplayschool_ankara/

Tık Tık Sandık: Çankaya Ümitköy’de yer alan etkinlik merkezinde 18 ay ve üzeri çocuklar için gelişim destekli oyun grupları ve atölyeler düzenleniyor. 18-24 ay arası çocuklar oyun gruplarına ebeveynleriyle katılabiliyorlar.

instagram.com/tiktiksandik

Mini Koala Kids: Çankaya Yıldız’da yer alan çocuk ve aile kulübünde 12 aydan 48 aya kadar çocuk kabul ediliyor. Farklı yaş grupları için çeşitli atölyeler düzenliyorlar.

instagram.com/minikoalakids/

Cumba Çocuk Akademi: Burası Çankaya Çukurambar’da yer alan bir kitap cafe. İçeride ve bahçede yer alan çocuk oyun alanlarında çocuklarınızla vakit geçirebilir ya da düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

instagram.com/cumba_cocuk/

Coconut Play School: Çankaya Yıldız’da yer alan oyun okulu, 0-6 yaş arası bebek ve çocukları kabul ediyor. Anne çocuk oyun, sanat grupları ve farklı atölye çalışmaları düzenliyorlar.

instagram.com/coconutplayschool/

Tam Kreş: Çankaya Koru’da yer alan okul 2-5 yaş arası çocukları kabul ediyor. Alman Türk Merkezi ile çözüm ortağı olan okulda normal branş derslerinin yanı sıra İngilizce ve Almanca eğitim veriliyor.

tamkres.com

Aydın Smart Kids Academy: Yukarı Ayrancı’da yer alan okul 2-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitim hizmeti veriyor. Normal gelişim programına ek olarak İngilizce ve drama dersleri bulunuyor.

aydinacademy.com

Ayla Yıldız Eğitim Kurumları: Çankaya Yukarı Ayrancı’da yer alan okul 1-5 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, yüzme, satranç, yaratıcı drama gibi branş dersleri bulunuyor.

aylayildiz.com.tr

Muzipo: Burası bir zincir çocuk merkezi ve farklı illerde şubeleri var, Ankara’daki şube Ümitköy’de yer alıyor. 16 aydan 5 yaşa kadar oyun grupları ve farklı atölyeler bulunuyor.

instagram.com/muzipokidsankaraumitkoy/

Beytepe Oyun Atölyesi: Çankaya Beytepe’de yer alan oyun atölyesi 9 aydan 6 yaşa kadar bebek ve çocukları kabul ediyor. Farklı gün ve saatlerde farklı yaş grupları için haftalık programlarını inceleyebilirsiniz.

instagram.com/beytepeoyunatolyesi/

Çekirdek Yuva: Birlik, Beykent ve Beytepe’de şubeleri bulunan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Eğitim yaklaşımları Reggio Emilia ilhamlı eklektik olarak yapılanmış. Haftanın bir gününde Orman Okulu uygulamaları var.

cekirdekyuva.com/tr

Bir İnci Anaokulu: Keçiören’de yer alan okul, 3-6 yaş arasındaki çocukları kabul ediyor. Eğitim zamanı için 9:30-16:00 saatleri arası tam gün, 9:30-13:00 veya 13:00-16:00 yarım gün şeklinde seçenekler bulunuyor.

birincianaokullari.com

İnci Yaka Anaokulu: Keçiören’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim veriyor. Müzik atölyesi, sinema salonu, yüzme havuzu, İngilizce atölyesi, fen atölyesi, satranç atölyesi gibi imkanlar bulunuyor.

inciyakaanaokulu.com

Tuana Kreş Ve Anaokulu: Keçiören’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. İngilizce, yaratıcı drama, modern dans, ritmik jimnastik, ekolojik bahçe çalışmaları, zeka oyunları gibi branş aktiviteleri var.

tuanakresanaokulu.com

Hayal Atölyesi: Ümitköy Çankaya’da yer alan eğitim merkezinde 12 ay ile 48 ay arası çocukları kabul ediyor. Oyun grupları, duyusal oyunlar ve her hafta değişen çeşitli atölyeler düzenliyorlar.

instagram.com/hayalatolyesidanismanlik/

Neşeli Adımlar Kreş: Yenimahalle’de yer alan kreşte 0-6 yaş arası çocuklar için eğitim veriliyor. İngilizce, müzik, drama, satranç, bale, atletizm, halk oyunları, ahşap oyuncak atölyesi gibi aktiviteler bulunuyor.

neseliadimlar.com

Grande Oyun Sokağı: Yenimahalle’de yer alan atölyede 1-4 yaş arası çocuklar için oyun grubu ve atölyeler düzenleniyor, İngilizce oyun grubu alternatifi de var. 3 yaşa kadar çocuklar ebeveynleriyle birlikte katılabiliyor.

instagram.com/grandeoyunsokagi

Academy Family: Yenimahalle’de yer alan okul 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Reggio Emilia eğitim modelini benimsiyorlar, açık hava etkinliklerine önem veriyorlar, jimnastik ve dans gibi aktiviteler de var.

instagram.com/academy.family

Bambu Kreş ve Gündüz Bakımevi: Yenimahalle Batıkent’te yer alan kreşe 0-4 yaş arası çocuklar kabul ediliyor. Bebeklere özel tasarlanmış, merdivensiz, organik mutfağı olan bir yuva.

instagram.com/bamboobabyhome

Atiye Eğitim Kurumları Anaokulu: Yenimahalle’de yer alan okulda, 2-6 yaş arası çocuklara Montessori, Waldorf, Reggio Emilia yöntemleri ile eğitim veriliyor. İngilizce, jimnastik, yüzme, drama, dans, el sanatları, tiyatro gibi aktiviteler bulunuyor.  

instagram.com/atiyeegitimkurumlari

Kids Aloud – İngiliz Kültür Anaokulu: Yenimahalle ve Keçiören’de şubeleri bulunan okulda 3-6 yaş arası çocuklar için İngilizce ve Türkçe olarak çift dilde eğitim veriliyor. Çocukların kişisel gelişimini destekleyen aktivitelerin yanı sıra anaokulu bitimine kadar hiç unutmayacak şekilde B1 seviye İngilizce öğrenmelerini hedefliyorlar.

ingilizceanaokulu.com

Gymboree: Çocukların, 3 aydan 5 yaşa kadar ebeveynlerle birlikte oyun gruplarına katılabildiği zincir bir kurum. Ankara’daki şubeleri Gaziosmanpaşa Köroğlu’nda yer alıyor.

gymboreeclasses.com.tr/calendar/ankara-gop.html

Atölye Kidz: Merkezleri Çankaya Ümitköy’de yer alan gezici çocuk atölyesinde, 12-24 ay arası için duyusal oyunlar ve 18-24 ay için anne baba çocuk atölyeleri düzenliyorlar. 2-4 yaş arası çocuklar için de sürekli değişen etkinlikleri oluyor.

instagram.com/atolyekidz/

Turuncu Montessori Okulu: Çayyolu’nda yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. İngilizce, matematik, ses bilgisi, günlük hayat, görsel sanatlar, kitap okuma, masal, botanik, zoloji, yoga gibi dersler veriliyor.

turuncumontessori.com

Sevgim Anaokulu: Çayyolu’nda 0-2 yaş için bir bina, 3-4 ve 5-6 yaş gurupları için iki adet bina olmak üzere birbirinden ayrı üç adet binadan oluşan bir kampüs içinde yer alıyor. Okulda çift dilde eğitim veriliyor.

sevgimanaokulu.com

EQ Delta Çocuk Anaokulu: Çayyolu Alacaatlı’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklar için çift dilde eğitim veriyor. Duygusal zekayı geliştirmeye öncelik veren, yaratıcılığı destekleyen bir eğitim vermeyi hedefliyorlar.

deltacocukanaokulu.com

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Babyroo ve Kindyroo isimli iki ayrı programları var. Ankara’da yalnızca Çayyolu’nda şubeleri bulunuyor.

kinkindyroo.net/subeler/ankara-cayyolu/

Baby Montessori: Çayyolu, Balgat, Batıkent ve Oran’da yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Tam zamanlı İngilizce eğitim verilen uluslararası bir okul.

bmbabymontessori.com.tr

İlk El İzi Anaokulu: Çayyolu’nda yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. İngilizce, müzik, jimnastik, drama, seramik ve el sanatları gibi aktiviteleri bulunuyor.

ilkelizianaokulu.com

Efe Koleji: Çayyolu’nda yer alan okul, 5-6 yaş aralığındaki çocuklar için anaokulu hizmeti veriyor. Çift dilli eğitim ile öğrenciler matematik, fen bilimleri, sanat, sosyal bilimler, spor, STEM ve robotik kodlama gibi dersler alıyor.

efekoleji.com.tr

Yapa Çocuk: Çayyolu ve Oran’da şubeleri bulunan, oyun grubu, kreş ve anaokulu olarak hizmet veren bir yer. 2 yaş ile 5 yaş arasında çocukları kabul ediyorlar.

yapaanaokulu.com

instagram.com/yapacocukankara/

Kidya Anaokulu: Oran’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriyor. Uluslararası okul öncesi müfredatını uyguluyorlar, yarım gün veya tam gün seçenekleri var. Organik temelli beslenmeye özen gösteriyorlar.

kidya.net

Gence Yuva: Gaziormanpaşa’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Okulda tam zamanlı İngilizce eğitim veriliyor ve öğrencilerin ortalama %40 civarı yabancılardan oluşuyor.

genceyuva.com

Çılgın Okul Öncesi: Yenimahalle’de Çılgın Çınar Anaokulu, Çankaya’da Çılgın Yunuslar Anaokulu ve Çayyolu’nda Çılgın Renkler Anaokulu adıyla üç şubesi bulunan eğtim kurumu, 3-6 yaş grubu çocuklara hizmet veriyor.

cilginokuloncesi.com

Akapedya Anaokulu: Öveçler ve Çukurambar’da şubeleri bulunan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, jimnastik, drama, müzik, görsel sanatlar gibi branş dersleri bulunuyor.

instagram.com/akapedyacukurambar

instagram.com/oveclerakapedya

Sevinç Abla Okul Öncesi: Beşevler, Ümitköy ve Oran’da şubeleri bulunan yuva, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Tam zamanlı İngilizce eğitim veriliyor, Montessori, Waldorf, Scamper ve Reggio Emilia yaklaşımlarının öne çıkan özelliklerinden oluşan eklektik bir eğitim modeli benimsemişler.

sevincablayuva.com.tr

AKD Kids: Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın Ankara’da Bahçelievler, Çayyolu, Çukurambar, Eryaman, Gaziosmanpaşa, Öveçler ve Mamak’ta şubeleri bulunuyor. 2-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriliyor.

akdkids.com

ITU Vakfı Doğa Koleji Anaokulları: Bağlıca, Batıkent, Birlik, Çayyolu, Çukurambar, Eryaman, İncek ve Keçiören’de şubeleri bulunan okul, 3-6 yaş arası çocuklar için anaokulu hizmeti veriyor. İletişim odaklı İngilizce eğitim veriliyor.

dogakoleji.k12.tr

Tad Preschool: Türk Amerikan Derneği’nin okul öncesi kurumunun Çayyolu, Oran, Batıkent, Cinnah, Eryaman, Ümitköy, Bağlıca ve İlkbahar’da şubeleri bulunuyor ve 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, sanat, matematik, drama, bilgisayar, müzik fen ve doğa atölyesi gibi aktiviteleri bulunuyor.

tadpreschool.com

Çocuğunuzu kreşe göndermeden önce alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz. Ev ayakkabısı, yağmur tulumu, yağmur botu, okul çantası, su termosu, sağlıklı atıştırmalıklar, aktivite önlüğü, çocuk maskesi, okula hazırlık kitapları vs. her şeyi bulabilirsiniz.

Ankara’da oyun grubu, kreş ve anaokulu önerileri şimdilik bu kadar. Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir kurum varsa, ya da bu listedeki kurumlar hakkında paylaşmak istediğiniz bir bilgi varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen. Bazı kurumlardan çok kişi memnun kalırken, münferit problem yaşayanlar olabiliyor ya da personel değişklikleri gibi durumlardan bazen sorun çıkabiliyor. Bazı kurumların belli şubeleri çok iyiyken diğer bir şubeden memnun kalınmayabiliyor vs. bunları göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. İlk başta söylediğim gibi bu yazıdaki kurumlar çoğunluğun memnuniyetini kazanmış kurumlar ve size fikir verme amacıyla yazıldılar.

Ebeveynlerin Okuması Gereken Rehber Kitap Önerileri

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

Ankara’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri” üzerine 4 yorum

  1. MERHABA . BİZ DE ÇANKAYA YILDIZ HİLAL MAHALLESİNDE BUTİK BİR ANAOKULUZ. ÇOCUĞUN EN ÖNEMLİ İŞİ OYUN OLDUĞUNU BİLEN VE TÜM ETKİNLİKLERİMİZİ BU ŞEKİLDE PLANLAYAN UZMAN EĞİTİMCİ KADROSUNDAN OLUŞAN SICACIK BİR AİLEYİZ. ORGANİK MUTFAĞIMIZ, DOĞA SEVER ÇOCUKLARIMIZ VAR. HERGÜN İNGİLİZCE, ÇİNCE, HAFTADA BİR SATRANÇ, BİR SERAMİK, BİR CİMNASTİK DERSLERİMİZ ALANINDA UZMAN ÖĞRETMENLER TARAFINDAN VERİLMEKTEDİR.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s