İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Çoğu okul öncesi kurum erken kayıt dönemini başlattı. Ben de, çocuklarına oyun grubu, kreş veya anaokulu arayışında olan ebeveynler için dev bir hizmet yapayım dedim. Ailelerden ve çocuklardan çoğunlukla tam not alan, İstanbul’un en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya topladım. Burada adı geçen kurumlar her ebeveyne uymayabilir, sizlere arayışınızda fikir olması için paylaşılmıştır, herkesin tecrübesi farklı olabilir, kurum hakkında kendi araştırmanızı da yapmayı unutmayın. Umarım bu yazıdaki tavsiyeler dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İşte size, İstanbul’da kreş, anaokulu ve oyun grubu önerileri… Çocuklu aileler için bu tip listeleri, şehirlerdeki etkinlikleri ve faydalı bilgileri instagram hesabımda da sık sık paylaşıyorum. Takip etmenizi öneririm, şuraya tık tık.

İstanbul’da Çocuklar için Yılbaşı Etkinlikleri Aralık 2022

İstanbul Buz Pateni Pistleri

İstanbul’da Çocuk Oyun Alanı Olan Kafe ve Restoranlar

Çocukla İstanbul’da Gidilecek En Güzel Parklar ve Bahçeler

Bebekle & Küçük Çocukla Tatil için Valiz Hazırlığı

İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Önce Avrupa yakasındaki, daha sonra da Anadolu yakasındaki okul öncesi eğitim kurumlarını ve detaylarını paylaşacağım. Hepsinin websitesi, websitesi yoksa instagram adresi de bilgiler arasında olacak, oradan inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Çocuklar için Harçsız Pasaport Nasıl Çıkartılır?

İstanbul’da Çocuklarla Gidebileceğiniz Ücretsiz Müzeler

İstanbul Çocuk Kütüphaneleri ve Kitabevleri

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz. Ev ayakkabısı, yağmur tulumu, yağmur botu, okul çantası, su termosu, sağlıklı atıştırmalıklar, aktivite önlüğü, çocuk maskesi, okula hazırlık kitapları vs. her şeyi bulabilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakasında Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Her Çocuk Bir Evren: Beşiktaş Akaretler ‘de yer alan anaokulunda, 6 aydan 2.5 yaşa kadar oyun grubuna katılabilir, daha yukarı yaşlar için yarı zamanlı ve ya tam gün anaokulu programına dahil olabilirsiniz. Organik, rafine şekersiz beslenme var.

hercocukbirevren.com

Mini Çocuk: Balmumcu ve Zekeriyaköy’de şubeleri bulunan okul, 18 ay -6 yaş arası çocuklar için tam gün, yarım gün ve oyun grubu seçenekleri sunuyor.

minicocuk.com

ForestKids International: Zekeriyaköy’de yer alan orman okulu, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Eğitim İngilizce ve Türkçe olarak çift dilde veriliyor, 4 yaş itibarıyla İspanyolca ek dil olarak verilmeye başlanıyor. Açık hava etkinliklerine ağırlık veren, çocukların doğada olmasını önemseyen bir okul.

zekeriyakoyormananaokulu.com

Atölye 5: Nişantaşı’nda yer alan oyun grubu atölyesinde, 16 aydan itibarwn oyun grupları organize ediliyor. Bazı atölyeler Maçka Parkı’nda gerçekleşiyor.

atolye5nisantasi.co

İndigo Kids House: Nişantaşı’nda yer alan kreş, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Dilbilgisi, drama, sanat, fen ve doğa, beden eğitimi, müzik, İngilizce, geziler ve konuk davetleri gibi etkinlikler bulunuyor.

indigokidshouse.com

Palp Play and Learn: Bomonti’de yer alan mekan, oyun alanı, atölye ve ebeveynlerin rahat edebileceği bir cafeden oluşuyor. 1-6 yaş arası çocuklar, aylık oyun grupları ve haftalık atölyelere katılabilyor.

palp.com.tr

Özel Sevimli Yumurcak Anaokulu: Mecidiyeköy’de bir anaokulu, bir kreş ve Kağıthane’de hem anaokulu hem kreş olarak hizmet veren şubelerden oluşan okul 18 aydan 6 yaşa kadar çocukları kabul ediyor.

sevimliyumurcakanaokullari.com

Masal Ağacı Anaokulu: Seyrantepe’de yer alan okul, okul öncesi dönemdeki tüm yaş grupları için sınıflar oluşturmuş. Anaokulu dışında belli zamanlarda düzenlenen oyun grubu ve atölyeler de oluyor.

masalagacianaokulu.com

Seteney Kids: Levent’te yer alan okul, 2-5 yaş arası çocuklar için çok dilli eğitim veriyor. 3 yarım gün, 3 tam gün, 5 yarım gün ve 5 tam gün seçenekleri bulunuyor.

seteney.com.tr

Helen Doron Anaokulu: Avrupa yakasındaki şubesi Levent’e yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriyor. Sanat, bilim, matematik, fitness, 7 dilde müzik gibi dersler veriliyor.

etilerhelendoron.com

Le Petit 100: Etiler’de yer alan çocuk oyun ve atölye alanında, 18 aydan itibaren çocuklar için etkinlikler ve atölyeler düzenliyorlar.

lepetit100.com

Happy Nest: Etiler’de yer alan kitabevi ve oyun alanında 6 aydan itibaren çocuklar için atölyeler düzenleniyor.

happynest.com.tr

Free Steps School: Etiler’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce veya Türkçe eğitim tercih edilebiliyor.

freesteps.com.tr

Etiler Kids Academy: Etiler’de yer alan okul 2–6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitimi veriyor. Gün boyu İngilizce eğitim veriliyor, ek olarak Almanca ve Fransızca dersleri de var. Yaratıcı drama, mutfak, müzik, ritim ve sanat gibi branş dersleri var.

etilerkidsacademy.com

Small Hands Academy: Avrupa yakasındaki şubeleri Rumelihisarı ve Etiler’de yer alan okul, 2-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Türklerin dşında Türkiye’de yaşayan yabancı ailelere hitap eden okul, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca olmak üzere toplam 5 dilde eğitim veriyor.

smallhands.org

MİA Anaokulları: Avrupa yakasındaki şubesi Emirgan’da bulunan okul, 2-5 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, okul öncesi beden eğitimi, masal tadında matematik, kodlama, sanat tarihi, felsefe gibi dersler bulunuyor.

miaanaokullari.com

Nuppu Kids: Sarıyer’de yer alan anaokulunda, 6 aydan 60 aya kadar bebek ve çocuklar kabul ediliyor. Yaşına göre ebeveyn katılımı oluyor, küçükler için oyun grupları, büyükler için atölye çalışmaları var.

nuppukids.com

Mutlu Gelecek Atölyesi Anaokulu: Bakırköy’de yer alan okul, 3-6 yaş çocuklar için okul öncesi eğitim veriyor. Ayrıca tatil günlerinde orman, müze vs. gezileri düzenliyorlar.

instagram.com/mutlugelecekatolyesi

Atölye Flora: Bakırköy’de yer alan anaokulu 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Reggio Emilio eğitim modelini benimsiyorlar.

ozelfloraanaokulu.com

Bilgi Beceri Başarı Anaokulu – 3B Çocuk Akademisi: Yeşilköy’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Reggio Emilia ilhamlı bir eğitim modeli benimsemişler.

3bcocukakademisi.com

Melek Çocuk Yuvası: Bahçelievler’de yer alan yuvaya 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyorlar, bahçeli büyük bir alanı var.

melekcocukyuvasi.com

İpekböceği Anaokulu: Fındıkzade’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklar için hafta içi kreş ve anaokulu, 3 yaşa kadar çocuklar için hafta sonu ebeveynli veya ebeveynsiz oyun grubu hizmeti veriyor.

ipekbocegi.com.tr

Missy 42 Play: Bayrampaşa’da yer alan bir oyun evi ve kafe. 12 – 18 ay anne bebek gelişim programı, 18 – 30 ay anne bebek gelişim programı, Türkçe ve İngilizce oyun grupları, 3 yaş ve üzeri atölye programı, pedagog ile gelişim takip programı, anne bebek bale programı ve çocuk zumba gibi etkinlik çeşitleri bulunuyor.

missy42.com

Zeze Montessori Anaokulu: Eyüpsultan’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara anaokulu hizmeti veriyor. Ayrıca 2-2.5 yaş ve 3-4 yaş hafta içi oyun grupları, 3-4 yaş ve 2-3 yaş ebeveyn katılımlı hafta sonu oyun grupları düzenleniyor. Drama atölyeleri, İngilizce oyun grupları gibi seçenekler var.

facebook.com/ZEZE-Montessori-Anaokulu-428787904213993

KinderGarden Gaziosmanpaşa: 18-56 ay arası çocuklar için okul öncesi oyun grupları düzenleyen kurum, Cumartesi günleri 18-36 ay grubu için ebeveynli, hafta içi daha büyük çocuklar içn ebeveynsiz katılım alıyor.

instagram.com/kindergarden.gop

Medea – Minik Eller Doğa Evi Anaokulu: Gaziosmanpaşa’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Reggio Emilia yaklaşımından ilham alıyorlar, yabancı hocalarla çocukları tüm İngilizce’ye maruz bırakıyorlar.

medeaanaokulu.com

Tiny Class Oyun Evi: Halkalı, Küçükçekmece’de yer alan oyun evinde, oyun grubu aktiviteleri ve çocuk atölyeleri düzenleniyor.

instagram.com/tinyclassoyunevi

Miniklerin Masal Dünyası: Başakşehir’de yer alan oyun evinde 14 aydan itibaren çocuklar kabul ediliyor. Oyun grupları ve farklı atölye çalışmaları yapılıyor.

miniklerinmasaldunyasi.com

Badem Şekeri Kindergarten: Bahçeşehir 1. Kısım’da yer alan okul 1-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Yabancı öğretmenler eşliğinde tamamen İngilizce eğitim veren bir okul, ek dil olarak Fransızca da var.

instagram.com/bademsekerikindergarten

Küçük Adımlar Anaokulu: Bahçeşehir’de yer alan okul, 2-4 yaş arası çocuklar için eğitim veriyor. Ritim, müzik, fiziksel beceri, modern dans, bale, yüzme, satranç, robotik kodlama gibi aktiviteleri var.

kucukadimlar.k12.tr

Düş Bilginleri Akademisi: Beylikdüzü’nde yer alan okulda 3-6 yaş arası çocuklar için anaokulu, 2-3 yaş arası çocuklar için yarım günlük oyun grupları şeklinde hizmet veriyor. Günlük programın büyül bir bölümünü İngilizce olarak ilerletiyorlar.

dusbilginleri.com.tr

Belediye Anaokulu: Küçükçekmece’de yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, Türkçe Dili, Fen-Matematik, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor dersleri veriyorlar.

belediyeanaokulu.meb.k12.tr

Aika Anaokulu: Açılımı American International Kids Academy olan okulun İstanbul’da birden fazla yerde şubesi bulunuyor. Avrupa yakasında Alkent, Behçeşehir, Beylikdüzü, Florya, Halkalı’da yer alıyor. 12-24 ay arası çocuklar anne bebek gruplarına katılabiliyor, 18-36 ay arası için oynayarak öğrenme programları var. Son olarak 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi programı bulunuyor. Okulda Türkçe ve İngilize olarak çift dilde eğitim veriliyor.

aika.com.tr

Akrida Anaokulu: İstanbul’un farklı semtlerinde şubeleri bulunan okul 4-6 yaş arası çocuk kabul ediyor. Avrupa yakasında Başakşehir, Beylikdüzü ve Esenyurt’ta yer alıyor.

akridaokullari.com

Muzipokids: Burası bir zincir çocuk merkezi ve bir sürü yerde şubeleri bulunuyor. 18-48 ay arası oyun grupları var ve daha büyük çocuklar için de farklı atölyeler bulunuyor. Avrupa yakasında Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü, Göktürk, Tarabya ve Şişli’de şubeleri bulunuyor.

muzipo.com

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Avrupa yakasında Büyükçekmece, Beylikdüzü, Florya ve Halkalı’da şubeleri bulunuyor.

kindyroo.net

Gymboree: 3 aydan itibaren ebeveynlerle birlikte bebek kabul eden zincir bir kurum. Avrupa yakasında Ulus, İstinye, Yeşilköy ve Bahçeşehir’de şubeleri bulunuyor.

gymboreeclasses.com.tr

İstanbul Anadolu Yakasında Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Momo Anaokulu: Caddebostan’da yer alan anaokulu 18-48 ay arası çocukları kabul ediyor. Her mevsim bahçede oyunlar oynuyorlar. Organik, rafine şekersiz beslenme var.

momoanaokulu.com

Mini Kulüp Çocuk Evi: Caddebostan’da bulunan okul 3-6 yaş grubu çocukları eğitim veriyor. Doğa temelli bir eğitim sistemi benimsemişler, yabancı dil olarak İngilizce öğretiyorlar.

minikulupcocukevi.com

Gymy Kids Club: Suadiye’de yer alan oluşum, odağına spor, sanat ve doğayı yerleştirmiş. 2 yaştan 12 yaşa kadar çocuklar için atölyeler, yaz okulları ve seyahatler düzenliyor.

gymykids.com

Kum Anaokulu: Suadiye’de yer alan okulda 2-5 yaş arası çocuklar için İngilizce dilinde eğitim veriliyor. Anaokulu ve ilkokul çağıdanki çocuklar için hafta sonu dil eğitimi veriliyor. Haziran Eylül ayları arası 3-12 yaş arası çocuklar için yaz okulu programları da bulunuyor.

kumanaokulu.com/tr

Yeniay Anaokulu: Erenköy’de yer alan anaokulu, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Çocukları bolca doğayla buluşturuyorlar, geziler düzenliyorlar. Hafta sonları ayrıca ebeveynli oyun grupları düzneliyorlar.

instagram.com/yeniayanaokulu

Little Bunny Kids: Bostancı’da yer alan oyun grubu atölyesinde, 18 aydan itibaren çocuklarınıza farklı zamanlarda oyun grupları düzenleniyor.

instagram.com/littlebunny_kids

Çizmeli Kedi Akademi: Fenerbahçe’de yer alan kurum4 aydan 12 yaşa kadar bebek ve çocuklar için belli zamanlarda oyun grubu ve atölyeler düzenliyor. Yaratıcı drama, müzik enstrümanları, şan, seramik, cam gibi eğitimler var, programlarını takip ederek katılım sağlayabilirsiniz.

cizmelikediakademi.com

Small Hands Academy: Anadolu yakasındaki şubesi Selamiçeşme’de yer alan okul, 2-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Türklerin dşında Türkiye’de yaşayan yabancı ailelere hitap eden okul, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca olmak üzere toplam 5 dilde eğitim veriyor.

smallhands.org

Milenyum Anaokulları: Fenerbahçe ve Çengelköy’de şubeleri bulunan anaokulu, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. ve Finlandiya eğitim modelini benimsiyor.

milenyumegitimkurumlari.com

Mavi Tüy Anaokulu: Küçükyalı’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Montessori yaklaşımlı bir eğitim modeli var. Gün içinde bahçe, mutfak ve sanat çalışmaları oluyor.

mavituymontessorianaokulu.com

Koşan Kaplumbağa: Moda’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Sanat, erken robotik eğitimi, orff, İngilizce ve yoga branş dersleri bulunuyor. Ekolojik bir yaklaşımları var. Organik ve rafine şekersiz beslenme var.

kosankaplumbagaanaokulu.k12.tr

Nar İmece: Kuzguncuk’ta yer alan okulda Waldorf pedagojisinden esinlenmişler. 1-3 yaş arası oyun grupları, 2-4 yaş arası yarı zamanlı anaokulu ve 4-6 yaş arası tam zamanlı anaokulu uygulamaları var.

narimece.com

Mundo Akademi: Kuzguncuk’ta yer alan atölyede, 6 aydan 6 yaşa kadar farklı atölyeler düzenleniyor.

mundoakademi.com

Atölye Renkli Bahçe: Üsküdar’da yer alan atölye, oyun gruplarına12 aydan 6 yaşa kadar çocuk kabul ediyor. Günlük katılım yapabiliyorsunuz, koru, sahil veya orman buluşmaları olabiliyor.

instagram.com/atolyerenklibahce

Kaplumbağa Anaokulu: Çengelköy’de yer alan anaokulu, 3-6 yaş grubu çocuklar için eğitim veriyor. İngilizce, müzik, jimnastik, modern dans, bale, satranç ve sanat gibi branş dersleri bulunuyor. Organik beslenme var.

kaplumbagaanaokulu.com

Küçük Orman Anaokulu: Koşuyolu’nda yer alan okul 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitimi veriyor, adından da anlaşılacağı üzere çcouklar günlerini genelde ormanda, doğada geçiriyorlar. 2 yaştan itibaren de Validebağ korusunda anne-çocuk oyun grupları düzenleniyor.

kucukormananaokulu.com

Baby College: Koşuyolu’nda yer alan etkinlik merkezi, 0-36 aylık bebek ve ebeveynlerin grup katılımlarıyla gerçekleştirilen eğitici oyun buluşmaları düzenliyor. Bu buluşmalar yaş gruplarına göre sonbahar, kış ve bahar dönemlerinde 12 haftalık, yaz döneminde 6 haftalık programlar şeklinde uygulanıyor.

babycollege.com.tr

Aika Anaokulu: Açılımı American International Kids Academy olan okulun İstanbul’da birden fazla yerde şubesi bulunuyor. Anadolu yakasında sadece Acıbadem’de yer alıyor. 12-24 ay arası çocuklar anne bebek gruplarına katılabiliyor, 18-36 ay arası için oynayarak öğrenme programları var. Son olarak 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi programı bulunuyor. Okulda Türkçe ve İngilize olarak çift dilde eğitim veriliyor.

aika.com.tr

Yeni Mevsim Okulları: Kozyatağı’nda yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Organik ve rafine şekersiz beslenme var. Okulun normal süresi 16:00’da bitiyor, 16:00-17:30 arası ayrıca 6-8 kişilik okul sonrası oyun ve sanat programına da katılabiliyorsunuz.

yenimevsim.k12.tr

Atölye Boyalı Kuş: Göztepe’de yer alan ve waldorf pedagojisini takip eden oyun atölyesinde, 2-3 yaş çocuklar için yetişkin katılımlı oyun grupları düzenliyorlar.

atolyeboyalikus.com

ALOHA Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi: Çiftehavuzlar’da yer alan merkezde, 16 aydan itibaren çocuklara yönelik atölyeler düzenleniyor.

alohakidsstore.com/kategori/etkinlikler

Atölye 5 ve Nork Anaokulu: Erenköy’de bulunan merkez, 15-36 ay arası yetişkin katılımlı oyun grupları düzenliyor. 3 yaş ve üzeri için de okul öncesi eğitimi veriyor. Organik ve rafine şekersiz beslenme var.

atolye5.co/

Ataşehir Beşağaç: Montessori felsefesini benimseyen 3-6 yaş arası çocukları kabul eden bir anaokulu. 20-48 ay arası çocuklar için oyun grupları da var. Haftada bir gün ve bir saatlik gruplar oluşturuluyor ve 4 hafta üst üste devam ediyor. Organik ve rafine şekersiz beslenme var.

atasehirbesagac.com

New School: Ataşehir’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Eğitim programları Gems, Montessori ve Reggio Emilia eğitim yöntemleri temelli olarak şekillendirilmiş.

newschool.com.tr

Kiddie n Me: Ataşehir’de yer alan ebeveyn çocuk gelişim merkezinde, 6 aydan itibaren gelişim odaklı oyun grupları düzenliyorlar.

kiddienme.com

Zuya Kids: Ataşehir’de yer alan Çocuk kitabevinde 12-48 ay arası çocuklar için, yaşa göre gruplara ayırarak hikaye masal yoluyla duyusal bütünleme oyun grupları düzenliyorlar.

instagram.com/zuyakids

Su Anaokulu: Ataşehir’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Çoklu zeka kuramı dikkate alınarak bir eğitim modeli oluşturulmuş. İngilizce, müzik, fotoğrafçılık, jimnastik, yaratıcı drama, seramik, resim, mutfak etkinliği, matematik ve fen deneyleri gibi aktiviteleri var.

suanaokulu.com.tr

Düşler Şatosu Anaokulları: Ataşehir’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Doğa ilhamlı bir eğitim veriyorlar. Yabancı dil olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca dersleri var. Organik beslenmeye dikkat ediyorlar.

instagram.com/duslersatosuanaokulu

MİA Anaokulları: Anadolu yakasındaki Ataşehir şubesi Küçükbakkalköy’de bulunan okul, 2-5 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, okul öncesi beden eğitimi, masal tadında matematik, kodlama, sanat tarihi, felsefe gibi dersler bulunuyor.

miaanaokullari.com

Helen Doron Anaokulu: Anadolu yakasındaki şubesi Ataşehir’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriyor. Sanat, bilim, matematik, fitness, 7 dilde müzik gibi dersler veriliyor.

helendoronatasehir.com

Akademi Fil: Ataşehir’de yer alan atölye 2-5 yaş arası çocuklar için ebeveyn katılımlı veya ebeveynsiz İngilizce oyun grupları düzenliyor.

instagram.com/akademifil

Mam Atölye: Maltepe’de yer alan atölyeye 6 aydan itibaren çocuk kabul ediliyor. Tek seferlik veya dört haftalık kayıt yaptırabiliyorsunuz.

instagram.com/mamatolye

Beş Taş Anaokulu: Maltepe’de yer alan okul 2-6 yaş grubu çocuklara İngilizce ağırlıklı eğitim veriyor, ikinci dil olarak da Rusça var. Ayrıca 15-24 ay arası bebekler için oyun grupları da düzenliyorlar. Organik, rafine şekersiz beslenme var.

bestasanaokulu.com

Deniz Yıldızı Anaokulu: İdealtepe’de yer alan okul, 3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veriyor. İngilizce, drama, müzik, jimnastik, sanat, dans gibi branş dersleri bulunuyor.

maltepedenizyildizianaokulu.com

Mariposa for Kids: Çekmeköy’de yer alan kitabevinde atölye ve oyun grupları düzenleniyor. 2-4 yaş, 3-5 yaş grupları var. Bir de 3 ay ve üzeri bebekler için dans atölyesi var.

mariposaforkids.com

Kampüs Kreş: Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan okul, 0-6 yaş çocuklar için İngilizce ve Türkçe olarak çift dilde eğitim veriyor.

kampuskres.com.tr

Juno Preschool: Ümraniye’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için çift dilde eğitim veriyor. Reggio Emilia ilhamlı, oyun temelli bir eğitim modeli benimsemişler.

junoanaokulu.com

Roots Early Learning Center: Kozyatağı’nda yer alan okul, 3-5 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veriyor. Çift dilde eğitim veriliyor. Organik, şekersiz beslenme var.

roots-elc.com

Renkli Yetenek: Şerifali ve Kozyatağı’nda iki şubesi bulunan okulda, 18-36 ay arası anneli gruplar, 24-36 ay arası oyun grupları, 2-4 yaş arası yarım gün ve 2-6 yaş arası tam gün seçenekleri bulunuyor. Eğitim dili İngilizce.

renkliyetenek.com

Wonder Park Kitap ve Oyun Evi: Şerifali’de yer alan atölyeye 10 aydan itibaren çocuk kabul ediyorlar. Çocuğun yaşına göre tek bir atölyeye katılabileceğiniz gibi tüm atölyeler için düzenli katılabileceği şekilde de kayıt yaptırabiliyorsunuz.

wonderparkoyunevi.com

Küçük Prens Anaokulu: Sancaktepe’de yer alan okul 3-6 yaş arası çocuklara Fransızca dilinde eğitim veriyor.

kp.k12.tr

Defne Ağacım Anaokulu: 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veriyor. Doğa, müzik, ritim, oyun, mutfak, geri dönüşüm gibi etkinlikler yapıyorlar. Ayrıca hafta sonları ebeveynli oyun grupları düzenleniyor.

defneagacimanaokulu.com

Özel Hayal Anaokulu & Kreş: Pendik’te ve Tuzla’da iki şubesi bulunan anaokulu 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor.

instagram.com/hayalanaokulu

Altın Çağ Anaokulları: Acıbadem ve Dragos’ta şubeleri bulunan eğitim kurumu, 2-5 yaş arası çocukları kabul ediyor ve Reggio Emilia eğitim modelini benimsiyor.

altincaganaokulu.com

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu: Kartal’da yer alan anaokulu 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti veriyor.

dragos.kucukseyler.com.tr

Deha Çocuk Anaokulu: Kartal’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, yaratıcı drama, satranç, yğzme, ritim, yoga ve dans gibi branş dersleri bulunuyor.

dehacocuk.com.tr

Happy Kids Corner: Kurtköy’de yer alan oyun alanında 1 yaştan itibaren çocuklar için oyun grupları ve atölyeler organize ediliyor.

instagram.com/happykidscorner_kurtkoy

Çember Montessori Anaokulu: Tuzla’da yer alan anaokulu, normal öğrencileri dışında küçük çocuklar için ebeveynli oyun grubu ve atölyeler organize ediliyor.

instagram.com/tuzlacembermontessori

Orman Okulu: Şile’deki okulun tüm atölyeleri doğada geçiyor. 2-3 yaş ve 6-8 yaş arasındaki çocuklar hafta sonu birer gün, 4-5 yaş grubu çocuklar haftada üç gün katılabiliyor.

ormanokulu.org

Akrida Anaokulu: İstanbul’un farklı semtlerinde şubeleri bulunan okul 4-6 yaş arası çocuk kabul ediyor. Anadolu yakasında Atakent, Bulgurlu, Çengelköy ve Sultanbeyli’de yer alıyor.

akridaokullari.com

Muzipokids: Burası bir zincir çocuk merkezi ve bir sürü yerde şubeleri bulunuyor. 18-48 ay arası oyun grupları var ve daha büyük çocuklar için de farklı atölyeler bulunuyor. Anadolu yakasında Ataşehir, Koşuyolu, Kozyatağı, Kartal, Maltepe, Ziverbey, Ümraniye ve Tuzla’da şubeleri bulunuyor.

muzipo.com

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Anadolu yakasında Ataşehir, Çekmeköy, Çiftehavuzlar, Koşuyolu ve Maltepe’de şubeleri bulunuyor.

kindyroo.net

Gymboree: 3 aydan itibaren ebeveynlerle birlikte bebek kabul eden zincir bir kurum. Avrupa yakasında Erenköy ve Ataşehir’de şubeleri bulunuyor.

gymboreeclasses.com.tr

Çocuğunuzu kreşe göndermeden önce alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da Çocukla Gezilecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler

Koronavirüs (COVID-19) Pandemi Sürecinde Türkiye’de Çocukla Tatil

Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir kurum varsa, ya da bu listedeki kurumlar hakkında paylaşmak istediğiniz bir şey varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen. Ücret bilgisi paylaşmıyorum çünkü bu kadar çok kurum için fiyat değişikliklerini sürekli takip etmem mümkün değil.

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri” üzerine 9 yorum

  1. Merhaba,

    Kolaylıklar dilerim. 20 aylık kızım var ve doğduğu günden bu yana abartısız, sürekli üstümde. Zaten pandemi dolayısıyla da eve kapanmıştık. Benden ayrılmasının kendisi için de iyi olduğunu düşünerek, acaba haftada 1-2 kere bile olsa ve saat olarak da 1-2 saat bile olsa, verebileceğim kreş var mıdır? Bu arada Çengelköy’de ikamet ediyoruz.

    Teşekkür ederim.
    Sevgiler..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s