İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Pandemi açılımları kapsamında, kapalı olan okullar 1 Mart itibarıyla açıldı. Ben de, çocukları için oyun grubu, kreş veya anaokulu arayışında olan ebeveynler için dev bir hizmet yapayım dedim. Ailelerden ve çocuklardan çoğunlukla tam not alan, İstanbul’un en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya topladım. Umarım bu yazıdaki tavsiyeler dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İşte size, İstanbul’da kreş, anaokulu ve oyun grubu önerileri…

Çocukla İstanbul’da Gidilecek En Güzel Parklar ve Bahçeler

Bebekle & Küçük Çocukla Tatil için Valiz Hazırlığı

İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Önce Avrupa yakasındaki, daha sonra da Anadolu yakasındaki okul öncesi eğitim kurumlarını ve detaylarını paylaşacağım. Hepsinin websitesi, websitesi yoksa instagram adresi de bilgiler arasında olacak, oradan inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Ebeveynlerin Okuması Gereken Rehber Kitap Önerileri

Çocuklar için En Güzel Seyahat Kitapları

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz. Ev ayakkabısı, yağmur tulumu, yağmur botu, okul çantası, su termosu, sağlıklı atıştırmalıklar, aktivite önlüğü, çocuk maskesi, okula hazırlık kitapları vs. her şeyi bulabilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakasında Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Her Çocuk Bir Evren: Beşiktaş Akaretler ‘de yer alan anaokulunda, 6 aydan 2.5 yaşa kadar oyun grubuna katılabilir, daha yukarı yaşlar için yarı zamanlı ve ya tam gün anaokulu programına dahil olabilirsiniz.

hercocukbirevren.com

Atölye 5: Nişantaşı’nda yer alan oyun grubu atölyesinde, 16 aydan itibarwn oyun grupları organize ediliyor. Bazı atölyeler Maçka Parkı’nda gerçekleşiyor.

atolye5nisantasi.co

Le Petit 100: Etiler’de yer alan çocuk oyun ve atölye alanında, 18 aydan itibaren çocuklar için etkinlikler ve atölyeler düzenliyorlar.

lepetit100.com

Happy Nest: Etiler’de yer alan kitabevi ve oyun alanında 6 aydan itibaren çocuklar için atölyeler düzenleniyor.

happynest.com.tr

Free Steps School: Etiler’de yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce veya Türkçe eğitim tercih edilebiliyor.

freesteps.com.tr

Nuppu Kids: Sarıyer’de yer alan anaokulunda, 6 aydan 60 aya kadar bebek ve çocuklar kabul ediliyor. Yaşına göre ebeveyn katılımı oluyor, küçükler için oyun grupları, büyükler için atölye çalışmaları var.

nuppukids.com

Atölye Flora: Bakırköy’de yer alan anaokulu 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Reggio Emilio eğitim modelini benimsiyorlar.

ozelfloraanaokulu.com

Melek Çocuk Yuvası: Bahçelievler’de yer alan yuvaya 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyorlar, bahçeli büyük bir alanı var.

melekcocukyuvasi.com

Missy 42 Play: Bayrampaşa’da yer alan bir oyun evi ve kafe. 12 – 18 ay anne bebek gelişim programı, 18 – 30 ay anne bebek gelişim programı, Türkçe ve İngilizce oyun grupları, 3 yaş ve üzeri atölye programı, pedagog ile gelişim takip programı, anne bebek bale programı ve çocuk zumba gibi etkinlik çeşitleri bulunuyor.

missy42.com

Tiny Class Oyun Evi: Halkalı, Küçükçekmece’de yer alan oyun evinde, oyun grubu aktiviteleri ve çocuk atölyeleri düzenleniyor.

instagram.com/tinyclassoyunevi

Miniklerin Masal Dünyası: Başakşehir’de yer alan oyun evinde 14 aydan itibaren çocuklar kabul ediliyor. Oyun grupları ve farklı atölye çalışmaları yapılıyor.

miniklerinmasaldunyasi.com

Badem Şekeri Kindergarten: Bahçeşehir 1. Kısım’da yer alan okul 1-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Yabancı öğretmenler eşliğinde tamamen İngilizce eğitim veren bir okul, ek dil olarak Fransızca da var.

instagram.com/bademsekerikindergarten

Muzipokids: Burası bir zincir çocuk merkezi ve bir sürü yerde şubeleri bulunuyor. 18-48 ay arası oyun grupları var ve daha büyük çocuklar için de farklı atölyeler bulunuyor. Avrupa yakasında Bahçeşehir, Bakırköy, Beylikdüzü, Göktürk, Tarabya ve Şişli’de şubeleri bulunuyor.

muzipo.com

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Avrupa yakasında Büyükçekmece, Beylikdüzü, Florya ve Halkalı’da şubeleri bulunuyor.

kindyroo.net

Gymboree: 3 aydan itibaren ebeveynlerle birlikte bebek kabul eden zincir bir kurum. Avrupa yakasında Ulus, İstinye, Yeşilköy ve Bahçeşehir’de şubeleri bulunuyor.

gymboreeclasses.com.tr

İstanbul Anadolu Yakasında Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Momo Anaokulu: Caddebostan’da yer alan anaokulu 18-48 ay arası çocukları kabul ediyor. Her mevsim bahçede oyunlar oynuyorlar.

momoanaokulu.com

Gymy Kids Club: Suadiye’de yer alan oluşum, odağına spor, sanat ve doğayı yerleştirmiş. 2 yaştan 12 yaşa kadar çocuklar için atölyeler, yaz okulları ve seyahatler düzenliyor.

gymykids.com

Little Bunny Kids: Bostancı’da yer alan oyun grubu atölyesinde, 18 aydan itibaren çocuklarınıza farklı zamanlarda oyun grupları düzenleniyor.

instagram.com/littlebunny_kids

Milenyum Anaokulları: Fenerbahçe ve Çengelköy’de şubeleri bulunan anaokulu, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. ve Finlandiya eğitim modelini benimsiyor.

milenyumegitimkurumlari.com

Nar İmece: Kuzguncuk’ta yer alan okulda Waldorf pedagojisinden esinlenmişler. 1-3 yaş arası oyun grupları, 2-4 yaş arası yarı zamanlı anaokulu ve 4-6 yaş arası tam zamanlı anaokulu uygulamaları var.

narimece.com

Mundo Akademi: Kuzguncuk’ta yer alan atölyede, 6 aydan 6 yaşa kadar farklı atölyeler düzenleniyor.

mundoakademi.com

Atölye Renkli Bahçe: Üsküdar’da yer alan atölye, oyun gruplarına12 aydan 6 yaşa kadar çocuk kabul ediyor. Günlük katılım yapabiliyorsunuz, koru, sahil veya orman buluşmaları olabiliyor.

instagram.com/atolyerenklibahce

Atölye Boyalı Kuş: Göztepe’de yer alan ve waldorf pedagojisini takip eden oyun atölyesinde, 2-3 yaş çocuklar için yetişkin katılımlı oyun grupları düzenliyorlar.

atolyeboyalikus.com

ALOHA Ebeveyn ve Çocuk Gelişim Merkezi: Çiftehavuzlar’da yer alan merkezde, 16 aydan itibaren çocuklara yönelik atölyeler düzenleniyor.

alohakidsstore.com/kategori/etkinlikler

Atölye 5 ve Nork Anaokulu: Erenköy’de bulunan merkez, 15-36 ay arası yetişkin katılımlı oyun grupları düzenliyor. 3 yaş ve üzeri için de okul öncesi eğitimi veriyor.

atolye5.co/

Ataşehir Beşağaç: Montessori felsefesini benimseyen 3-6 yaş arası çocukları kabul eden bir anaokulu. 20-48 ay arası çocuklar için oyun grupları da var. Haftada bir gün ve bir saatlik gruplar oluşturuluyor ve 4 hafta üst üste devam ediyor.

atasehirbesagac.com

Kiddie n Me: Ataşehir’de yer alan ebeveyn çocuk gelişim merkezinde, 6 aydan itibaren gelişim odaklı oyun grupları düzenliyorlar.

kiddienme.com

Zuya Kids: Ataşehir’de yer alan Çocuk kitabevinde 12-48 ay arası çocuklar için, yaşa göre gruplara ayırarak hikaye masal yoluyla duyusal bütünleme oyun grupları düzenliyorlar.

instagram.com/zuyakids

Mam Atölye: Maltepe’de yer alan atölyeye 6 aydan itibaren çocuk kabul ediliyor. Tek seferlik veya dört haftalık kayıt yaptırabiliyorsunuz.

instagram.com/mamatolye

Mariposa for Kids: Çekmeköy’de yer alan kitabevinde atölye ve oyun grupları düzenleniyor. 2-4 yaş, 3-5 yaş grupları var. Bir de 3 ay ve üzeri bebekler için dans atölyesi var.

mariposaforkids.com

Wonder Park Kitap ve Oyun Evi: Şerifali’de yer alan atölyeye 10 aydan itibaren çocuk kabul ediyorlar. Çocuğun yaşına göre tek bir atölyeye katılabileceğiniz gibi tüm atölyeler için düzenli katılabileceği şekilde de kayıt yaptırabiliyorsunuz.

wonderparkoyunevi.com

Özel Hayal Anaokulu & Kreş: Pendik’te yer alan anaokulu 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor.

instagram.com/hayalanaokulu

Altın Çağ Anaokulları: Acıbadem ve Dragos’ta şubeleri bulunan eğitim kurumu, 2-5 yaş arası çocukları kabul ediyor ve Reggio Emilia eğitim modelini benimsiyor.

altincaganaokulu.com

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu: Kartal’da yer alan anaokulu 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti veriyor.

dragos.kucukseyler.com.tr

Happy Kids Corner: Kurtköy’de yer alan oyun alanında 1 yaştan itibaren çocuklar için oyun grupları ve atölyeler organize ediliyor.

instagram.com/happykidscorner_kurtkoy

Cember Montessori Anaokulu: Tuzla’da yer alan anaokulu, normal öğrencileri dışında küçük çocuklar için ebeveynli oyun grubu ve atölyeler organize ediliyor.

instagram.com/tuzlacembermontessori

Orman Okulu: Şile’deki okulun tüm atölyeleri doğada geçiyor. 2-3 yaş ve 6-8 yaş arasındaki çocuklar hafta sonu birer gün, 4-5 yaş grubu çocuklar haftada üç gün katılabiliyor.

ormanokulu.org

Muzipokids: Burası bir zincir çocuk merkezi ve bir sürü yerde şubeleri bulunuyor. 18-48 ay arası oyun grupları var ve daha büyük çocuklar için de farklı atölyeler bulunuyor. Anadolu yakasında Ataşehir, Koşuyolu, Kozyatağı, Kartal, Maltepe, Ziverbey, Ümraniye ve Tuzla’da şubeleri bulunuyor.

muzipo.com

Kindyroo: 6 haftalıktan 6 yaşa kadar programları olan Avustralyalı bir zincir program. Anadolu yakasında Ataşehir, Çekmeköy, Çiftehavuzlar, Koşuyolu ve Maltepe’de şubeleri bulunuyor.

kindyroo.net

Gymboree: 3 aydan itibaren ebeveynlerle birlikte bebek kabul eden zincir bir kurum. Avrupa yakasında Erenköy ve Ataşehir’de şubeleri bulunuyor.

gymboreeclasses.com.tr

Çocuğunuzu kreşe göndermeden önce alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da Çocukla Gezilecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler

Koronavirüs (COVID-19) Pandemi Sürecinde Türkiye’de Çocukla Tatil

Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir kurum varsa, ya da bu listedeki kurumlar hakkında paylaşmak istediğiniz bir şey varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen.

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

İstanbul’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s