İstanbul’da Çocukla Gezilecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler

Ben daha önce kendi blogumda İstanbul’da çocukla yapılabilecekler ile ilgili bir yazı yazmıştım. Geçen gün de instagram üzerinden beni takip edenlere, İstanbul’da çocuklar için gezilecek yerler tavsiyelerini sordum. Hepsini bir yazıda toplayıp paylaşmaya karar verdim. Tabi ki hepsi için tek tek araştırma yaptım ve detaylarını da öğrendim. Öneri gönderen herkese çok teşekkür ederim, İstanbul’da çocukla gidilebilecek bilmediğim ne kadar güzel yerler varmış meğer. Farklı yaş grupları için çok güzel plan önerileri geldi, İstanbul’da çocukları gezdirecek yerler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıya yeni aktiviteler gördükçe ekleme yapıyorum. Eski yazdığım aktivitelerde fiyat güncel olmayabilir, buradaki fiyatlara göre program yapmayın. Liste çok zengin olduğu için sürekli güncellemem mümkün değil, fırsat buldukça güncelleme yapıyorum. 😉 Çocuklu aileler için şehirlerdeki etkinlikleri, gezilecek yerleri ve pek çok faydalı bilgileri instagram hesabımda da sık sık paylaşıyorum. Takip etmenizi öneririm, şuraya tık tık.

İstanbul’da Kreş, Anaokulu ve Oyun Grubu Önerileri

İstanbul Çocuk Kütüphaneleri ve Kitabevleri

İstanbul’da Çocuk Oyun Alanı Olan Kafe ve Restoranlar

Çocukla İstanbul’da Gidilecek En Güzel Parklar ve Bahçeler

İstanbul’da gezilecek yerler ve İstanbul’un en güzel semtleri için şuradaki yazımı da mutlaka okuyun.

Processed with VSCO with hb1 preset

Çocuklar için Harçsız Pasaport Nasıl Çıkartılır?

İstanbul’da Çocuklarla Gidebileceğiniz Ücretsiz Müzeler

İstanbul Havacılık Müzesi: Hava Kuvvetleri ve diğer birliklerde kullanılan uçaklardan birer adet korunarak bu müzede sergilenmeye başlamış. Müze, açık ve kapalı iki kısımdan oluşuyor. Oğlum bir uçak delisi olduğu için buraya bayılmıştı. Pazartesi günleri müze kapalı. Diğer günler 09:00-17:00 saatleri arasında açık. Müze giriş tam bilet: 8.5 TL.Öğrenci ve 18 yaş altı ziyaretçilerin müzeye girişleri ücretsiz. Müzekart geçerli değil.

Legoland: Milyonlarca lego parçasının yanı sıra farklı etkinlikler de düzenlenen bir oyun alanı olan Legoland Bayrampaşa Forum İstanbul AVM’de yer alıyor. Ziyaret saatleri 10:00-19:00 arası. Giriş yetişkin için 65 TL, çocuk için 52 TL ama internetten alırsanız daha hesaplı.

Sealife İstanbul: Bayrampaşa Forum İstanbul’da yer alan büyük bir akvaryum. Her gün 10:00-19:30 saatleri arası açık. Bilet fiyatları yetişkin için 65 TL, çocuk için 52 TL, 3 yaş altı çocuk için ücretsiz. Biletleri internetten daha uyguna alabilirsiniz, ayrıca Legoland ile ortak bileti de daha uygun şekilde alabiliyorsunuz.

İstanbul Oyuncak Müzesi: Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurduğu müze, Göztepe’de yer alıyor. Müze Pazartesi günleri kapalı, diğer günler 9:30-18:00 arası açık. Giriş ücreti yetişkin için 15 TL, indirimli grup için 12 TL, 3 yaş altı çocuklar için ücretsiz.

Kartal Belediyesi Masal Müzesi: Kartal Yakacık’ta yer alan müze Sunay Akın’ın dünyayı gezerken topladığı kitap koleksiyonuyla oluşturulmuş. İki katlı küçük bir müze ama çocukların çok ilgisini çekiyor. Pazartesi hariç her gün ziyarete açık, giriş ücretsiz.

Düştepe Oyun Müzesi ve Oyun Bahçesi: Sunay Akın küratörlüğünde oluşturulan, 20’den fazla ülke ve 150 koleksiyonerden toplanan, 100-150 yıllık 2000’i aşkın çocuk oyunlarının sergilendiği bir müze. Pazartesi hariç her gün açık ve girişler ücretsiz.

Balat Oyuncak Müzesi: Timur İnçoğlu’nun girişimiyle oluşturulmuş müze 1000 m2 kapalı alana yayılmış durumda. Haftanın her günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan müze giriş ücreti 40 TL, öğrenci ve öğretmen 30 TL, 0-3 yaş ücretsiz.

Imagineer Kids: Hayal mühendisi çocukların eğitici ve eğlenceli dünyası olarak tanıtmışlar kendilerini. 42 Maslak AVM içinde yer alıyor. Hem sergiler hem etkinlikler düzenliyorlar. Pazartesi günleri kapalı, hafta içi 10:00-19:00, hafta sonu 10:00-20:00 arası açık. Sergi giriş ücreti kişi başı 50 TL, sayı arttıkça fiyat daha uyguna geliyor.

İstanbul Deniz Müzesi: Geçmişten günümüze Türk Denizcilik tarihi ile ilgili her türlü obje ve belgeyi bulabileceğiniz müze Beşiktaş’ta yer alıyor. Müze Pazartesi günleri kapalı, hafta içi 9:00-17:00, hafta sonu 10:00-18:00 arası açık. Giriş ücreti yetişkin için 8.5 TL, öğrencilere ücretsiz.

İstanbul Kelebek Çiftliği: Kelebek bahçesi, çocuk oyun parkı ve bir restoranı bulunan çiftlik Beykoz’da yer alıyor. Giriş ücreti yetişkin için 25 TL, çocuk 22.5 TL. Ziyaret saatleri 10:00-18:00 arası.

Uçurtma Müzesi: İki ayrı uçurtma müzesi salonu, 3 yaştan itibaren herkesin kendi uçurtmasını yapabileceği uçurtma okulu ve uçurtma kütüphanesinden oluşan müze Üsküdar’da yera alıyor. Müze girişi ücretsiz ama atölyeye katılırsanız uçurtmanın ücreti alınıyor.

Museum of Illusions: Göz yanılması, algı, insan beyni ve bilim hakkında yepyeni bilgiler edinebileceğiniz İllüzyon Müzesi Avrupa yakasında İstiklal Caddesi’nde, Anadolu yakasında Emaar Square Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Haftanın her günü 10:00–22:00 arası açık, giriş 0-4 yaş ücretsiz, yetişkin 95 TL, çocuk, öğrenci ve 65 yaş üstü 60 TL.

Çocukla Ankara’da Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

img_9426

Rahmi Koç Müzesi: Haliç’in hemen kıyısında yer alan müzede, uçaktan arabaya, motordan bisiklete, at arabasından bebek arabasına, lokomotiflerden gemilere ve hatta deniz altıya kadar aklınıza gelebilecek her türlü aracın tarihten günümüze çok sayıda örneği bulunuyor. Sadece ulaşım araçları yok tabi, Atatürk köşesi, bilim köşesi, oyuncak köşesi gibi başka bölümler de var. Ada burayı da çok sevmişti. Müze giriş ücreti yetişkin: 18 TL. Öğrenci 7 TL. Müzekart plus sahiplerine bilet fiyatı üzerinden %20 indirim uygulanıyor.

Enerji Müzesi: SantralIstanbul’da yer alan müze, Silahtarağa Elektrik Santralı’nın ilk makine dairelerinin restorasyonuyla oluşturulmuş. Müzenin bir katına interaktif deneyler yapabildiğiniz Enerji Oyun Alanı kurulmuş. Her gün saat 09.00-18.00 arası ziyaret edilebiliyor, giriş ücretsiz.

Gym Kids: Maslak Mashattan sitesi içinde yer alan Massport Health Club’a bağlı bir çocuk spor salonu. Hafta içi 9:00-23:00 arası, hafta sonu 9:00-22:00 arası açık. Fiyat bilgilerine ulaşamadım ama açık havada doğa yürüyüşleri de olduğu söylendi. arayıp detayları sorabilirsiniz.

Kidzmondo: Mecidiyeköy Trump AVM’de yer alan Kidzmondo, gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali olarak tanımlanmış. Burada çocuklar farklı meslekleri deneyimleyebiliyorlar. Pazartesi günleri kapalı, Salı – Çarşamba – Perşembe 10:00 – 16:00, Cuma10:00 – 19:00, Cumartesi – Pazar 10:30 – 20:00 saatleri arası açık. giriş ücreti yetişkin için 31.50 TL, çocuklar için 76.50 TL.

Kidzania: Acıbadem Akasya AVM’de yer alan çocuk şehri, Kidzmondo ile benzer bir oluşum. Anadolu yakasında olduğu için o taraftakilerin tercihi olabilir. Her gün 10:00-20:00 saatleri arası açık. Bilet fiyatları çocuklar için 95 TL, yetişkinler için 35 TL.

Müze Gazhane: 101 yıl boyunca İstanbul’un aydınlatma ve yakıt ihtiyacını karşılayan tarihi Hasanpaşa gazhanesi, Temmuz 2021’de kültür – sanat odaklı bir yaşam alanı konseptiyle İstanbulluların hizmetine açıldı. Müze Gazhane, 32 bin metrekarelik bir alana yayılmış durumda. İçerisinde İklim Müzesi, Karikatür ve Mizah Müzesi, Çocuk Bilim Merkezi, Afife Batur Kütüphanesi, Gazhane Galeri, sergi alanı, sesli sessiz çalışma alanları, İBB Şehir Tiyatroları’na ait iki tiyatro & konser salonu, İstanbul Kitapçısı, yeşil alanlar, kafe ve restoranlar bulunuyor. Ayrıca farklı yaş gruplarında çocuklar için atölye ve etkinlikler düzenleniyor.

Uniq Istanbul: Ayazağa’da bulunan alışveriş merkezinde her gün 10:00-22:00 arası hizmet veren bir buz pisti bulunuyor. Ayrıca AVM içinde bulunan Wapiyon’da hafta sonları eğitmenler eşliğinde resim, drama, kinetik kum, slime, çömlek ve el heykeli gibi atölyeler düzenleniyormuş. Bir de kumlarin içine kurulmuş bir oyun alanı bulunuyor.

İsfanbul: Eski adı Vialand olan tema park Eyüpsultan’da yer alıyor. Her gün 10:00-18:00 arası açık. Günlük bilet fiyatları 90 TL. Parkın farklı yerlerine girmek için daha uygun biletler de bulunuyor.

Polonezköy Country Club: Burası bir yandan mangal yapıp bir yandan çocuklarınızın koşup oynayabileceği bir ortam. Hayvanların kafeslerde değil de daha doğal ortamında hatta zararsız olanların müşterilerin arasında gezindiği bir yer. Farklı çocuk parkları da bulunuyor. Giriş ücreti yok, restoranında yemek yiyorsunuz.

Hupalupa: Zengin oyun parkurları ile sadece çocukların değil yetişkinlerin de keyifli vakit gaçirebileceği eğlence merkezi, Ataşehir Metropol AVM’de yer alıyor. Giriş ücreti yok, oyunlar ön ödemeli kart ile çalışıyor. Her gün 10:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

34 Orman Park: Maltepe’de yer alan zeka ve yetenek köyünde alakart restoran, yetişkin ve çocuklar için atölyeler, doğa yürüyüşleri ve eğitimler düzenleniyor. Ayrıca çocuklar içn birkaç günlük kamplar da oluyor.

Museum of Motivation: Kendinizi hayal dünyasında hissedeceğiniz interaktif bir sergi olan Motivasyon Müzesi Ataşehir Watergarden AVM’de yer alıyor. Müzeye 3 yaş ve üzeri kişiler kabul ediliyor. Giriş ücreti 69₺, öğrenci, 65 yaş üstü ve çocuk 49₺. Pazartesi hariç 12:00 – 21:00 arası açık, son ziyaretçi girişi 20:00’de bitiyor.

Bebekle Tatil için Valiz Hazırlığı

img_3887

Miniatürk: 60000 metrekarelik alana yayılmış durumda ve bunun 15000 metrekaresi Türkiye’nin meşhur turistik yerlerinin maketlerinden oluşuyor. Geri kalanında farklı aktivite alanları var. Mesela biz gittiğimizde Osmanlı kıyafetleri giyip fotoğraf çekilebildiğiniz bir yer vardı. Giriş tam bilet: 7.5 TL.Öğrenci, öğretmen, polis, asker girişleri 3 TL.

Cam Ocağı Çocuk Atölyeleri: Beykoz Öümce’de yer alan Cam Ocağı’nda hem çocuklar hem yetişkinler için farklı etkinlikler düzenleniyor. etkinlik zamanları ve fiyatları değişiklik gösteriyor.

Cam ve Billur Müzesi: Beykoz’da yer alan müzenin adı, Osmanlı döneminde en önemli cam fabrikası olan Beykoz Cam ve Billurât Fabrika-i Hümâyûnu’ndan geliyor. Türk cam sanatının gelişimini görebiliyorsunuz, Avrupa camları da sergileniyor. Bahçeye giriş 5 tl, müzeye giriş 15 tl, Müzekart ve 0-6 yaş çocuklara ücretsiz. Müze Pazartesi hariç her gün 09:00-18:00 saatleri arasında açık.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi: Eşi tarafından Nezahat Gökyiğit için hatıra ormanı fikriyle kurulan bahçe zamanla botanik baçesine çevrilmiş. Ataşehir’de yer alan bahçenin girişi ücretsiz. Ziyaret saatleri her gün 09:30-18:00 arası.

İncekum Macerapark: Şile’de yer alan park Türkiye’nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkıymış. Her gün 9:00-22:00 saatleri arası açık. Fiyat bilgisine ulaşamadım, bilgisi olan varsa yorum olarak bırakabilir.

Forest Kemerburgaz Macera Parkı: Kemerburgaz’da bulunan park, Türkiye’nin orman içinde yer alan en büyük doğa macera kampıymış. Haftanın her günü 10:00-20:00 saatleri arası açık. Fiyatlar aktiviteye göre farklılık gösteriyor. Örnek olarak; dev salıncak 25 TL, tırmanma duvarı 15 TL.

Atatürk Kent Ormanı: 2020 yılının Mayıs ayında açılan ve Avrupa’daki parkları aratmayan kent ormanı çocuklu aileler için özellikle pandemi döneminde ilaç olacak yerlerden biri. Sarıyer’de yer alıyor.

Kemerburgaz Kent Ormanı: Eyüp, Alibeyköy’de yer alıyor. Piknik yapabilir, bisiklete binebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Oyun alanlarında, çocuklarınız da güzel vakit geçirecektir. Yine pandemi gözdelerinden biri.

Belgrad Ormanı: Sarıyer’de yer alan 5500 hektarlık dev bir orman. Piknik alanları, yürüyüş ve koşu parkurları var. Giriş normalde ücretsiz ama araçla girdiğinizde 10 TL ücreti var.

Atatürk Arboretumu: Burası Sarıyer’de yer alan bir ağaç parkı, çocuk oyun alanları veya piknik yerleri yok ama çocuklarla ağaçların arasında yürüyüş yapıp temiz hava alabilirsiniz.

Maçka Parkı: İstanbul’un en merkezi parklarından biri olan parkta yürüyüş ya da piknik yapabilirsiniz. Merkezi olması nedeniyle özellikle yaz aylarında biraz kalabalık olabilir.

Discovery Museum İstanbul: Bahçeşehir’de Prestige Mall içerisinde bulunan ve çocuklar için keşif alanı olarak kendilerini tanımlayan bir yer. Ziyaret saatleri hafta içi 12:00-20:00, hafta sonu 10:00-20:00 arası. Saatlik ücreti 20 TL ama yakın oturuyorsanız aylık üyelik alıp çok daha uygun fiyata yararlanabilirsiniz.

Ters Dünya: İçindeki eşyalar dahil tamamen ters, kendinizi tavanda yürüyormuş gibi hissedeceğiniz bu ev Dudullu’da yer alıyor. Pazartesi hariç hafta içi her gün 11:00-18:00 arası, hafta sonu 12:00-18:00 arası açık. Giriş ücreti 25TL, çocuk ve öğrenci 20TL, 0-3 yaş ücretsiz.

Bakırköy Botanik Parkı: 96 bin metrekarelik alana yayılmış olan parkta tematik bahçeler, su parkı, oyun kuleleri gibi hem çocuklar hem büyükler için eğlenceli ve bilgilendirici bir yer. Sabah 7:00 ile akşam 23:00 arası ziyarete açık ve giriş ücretsiz.

Pelit Çikolata Müzesi: Esenyurt’taki Pelit Çikolataları Üretim Tesisleri’nde yer alan müzede, tarihi kişiler ve yapıtların çikolatadan heykelleri bulunuyor. Giriş ücreti 75₺, 0-3yaş ücretsiz. Her gün10:00-17:00 arası açık.

Pandemi Sürecinde Türkiye’de Çocukla Tatil

img_2916

Florya Aqua Park Akvaryum: Dünyanın farklı denizlerinden balıkları görebileceğiniz akvaryumda, Karadeniz’den Pasifik’e uzanan toplam 17 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan coğrafi bir rotayı takip ediyorsunuz. Giriş ücreti Yetişkin 85 TL, 0-2 yaş ücretsiz, çocuk 55 TL. Aile paketleri var, bir de internetten daha avantajlı fiyata bilet satın alabiliyorsunuz.

İyi Cüceler Kitabevi: Caddebostan’da yer alan kitabevinin mail listesine ben de üyeyim. Ada ile buraya birkaç kez gitmiştik. Çok güzel etkinlikleri var, bazıları ücretsiz. Farklı yaş gruplarına göre farklı etkinlikler düzenliyorlar.

Okutopya Kitap Kulübü ve Okuma Atölyesi: Etiler’de yer alan çocuk kütüphanesi 3 – 10 yaş arası çocuklara hitap ediyor. Kitap kulübüne üye olarak max 2’si İngilizce olacak şekilde 5 adet kitap ödünç alabiliyorsunuz, onları geri getirdiğinizde tekrar yenilerini alabiliyorsunuz. Böylece çocuğunuza alabileceğinizden çok daha fazla çeşitte kitap okuma şansınız oluyor. Kütüphanede valit geçirme şansınız da oluyor, çocuklara kitap sevgisi aşılamak için güzel bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Ayrıca belirli gün ve saatlerde düzenlenen kitap okuma atölyelerine de katılabiliyorsunuz. Kütüphane Pazartesi günleri kapalı, diğer günler 13:00-18:00 arası açık. Aylık kitap kulübü üyeliği 119 TL, yıllık üyelik 1150 TL.

Four Seasons Bosphorus Kış Şehri: İstanbul Boğazı’nın harik manzaralarına sahip otel, Beşiktaş’ta yer alıyor. Terasına bir buz pateni pisti ve yılbaşı ışıkları ile aydınlanan özel ısıtıcılı igloolar kurulmuş. 1 Mart’a kadar her gün 12:30-21:30 saatleri arası açık. Giriş ücreti 60 TL.

Optimum AVM: Yeni Sahra’da yer alan alışveriş merkezinden bir tane buz pisti bulunuyor. Bir seans buz pateni keyfinin ücreti 20 TL. Bunun dışında çocuklara özel etkinlikler de düzenleniyor. Bazılarına giriş için belli bir miktar alışveriş yapılması beklenirken, bazılarına da Optimum Club üyeleri ücretsiz katılabiliyor.

İstanbul Modern: Koleksiyonlarıyla tüm sanat severlerin beğenisini toplayan müze Beyoğlu’nda yer alıyor. Çocuklar için de çok güzel etkinlikler ve atölyeler düzenleniyor. Etkinliklerin bazıları ailelerle birlikte de yapılabiliyor. Kimisi ücretsiz, kimisinin 35 TL ücreti var. Mutlaka programlarını inceleyin.

Trump AVM: Mecidiyeköy’de yer alan alışveriş merkezinde hem çocuklara özel tiyatrolar sahneleniyor hem de pek çok etkinlik düzenleniyor. Her Cumartesi ve Pazar saat 13:00’te ücretsiz çocuk tiyatrosunu kaçırmayın derim. Gitmeden önce program için bir ararsanız iyi olur.

Doğa Bilim Müzesi: Pendik’te yer alan müzede içi doldurulmuş hayvanlar sergileniyormuş. Emekli bir veteriner tarafından doğal yollardan ölmüş hayvanlar kullanılarak sergi oluşturulmuş. Giriş ücreti bilgisine ulaşamadım, bilen varsa yorum bırakabilir. Ziyaret saatleri 9:30-17:00 arası.

Dekk İstanbul: Harbiye’de, Lütfi Kırdar Kongre merkezinin önünde yer alan yeme içme ve eğlence merkezi, hem yetişkinlerin hem de çocukların birlikte güzel vakit geçirebileceği bir alan. Buz pateni pisti de var, ücretil olarak kullanabiliyorsunuz. Alana giriş ücretsiz, açık olduğu saatler 12:00-00:00 arası.

Turkcell Platinium Park: Ayazağa’da yer alan parkta geniş çocuk oyun alanları, offroad, okçuluk ve koşu parkuru bulunuyor. Açık hava sineması,restoranlar ve ayrıca çocuklar için midilli gezintileri de var. Sabah 9:30’dan akşam 21:00’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

Madame Tussauds: Tarihi liderlerin, müzik, film ve spor dünyasının ünlülerinin balmumu heykellerinin yer aldığı müze İstiklal Caddesi’nde yer alıyor. Her gün 11:00 – 20:00 arası açık, giriş ücreti tek kişi 108TL, 2 kişi 162TL.

Çocukla İzmir’de Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Processed with VSCO with a6 preset

Permakamp: Beykoz Öğünce yerleşkesinde bulunan PermaKamp’ın kurucuları, kendilerini tüketici destekli bir uygulama ve doğal yaşam oluşumu olarak tanımlıyor. Bazı Pazar günleri de PermaKamp günü olarak adlandırdıkları, kendileri dışında insanları kabul ettikleri, beraber öğretici ve dinlendirici aktiviteler yaptıkları günler düzenliyorlar. Programlarına baktım, 3 Şubat’ta bir Permakamp günü var, her ayın ilk Pazar gününe sabitlemişler sanırım bu günleri. Ada ile keyifli vakit geçirdiğimiz yerlerden biriydi burası da. Daha detaylı bilgiyi websitelerinden alabilirsiniz.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi: Çocukların tabiatı tanıması için gidilebilecek güzel bir yer. Bahçe kışın 08:30-16:30, yazın 08:30-17:00 saatleri arasında ziyarete açık ve giriş ücretsiz.

CKM Çocuk Tiyatroları: Caddebostan Kültür Merkezi’nde çok güzel çocuk tiyatroları oluyor. Ben de Ada’yı birkaç kez götürmüştüm. Çocuk oyunları genelde 12:00 veya 15:00’te oluyor. Bilet fiyatları da 25 TL civarı. Oyundan oyuna bu bilgiler değişiklik gösterebilir, programlarına bakıp oyun seçebilirsiniz.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi Şehir Tiyatroları: Harbiye’de yer alan tiyatroda da çok güzel oyunlar bulabilirsiniz, fiyatlar da özele göre daha uygun oluyor. Oyunlar yine 12:00 veya 15:00’te oluyor, bilet fiyatları ise 5 TL civarı.

Mombino: Burası Koşuyolu’nda yer alan bir kitabevi ama kendilerini çocuk sosyalleşme merkezi olarak tanımlamışlar. Instagram sayfalarında sürekli etkinlik paylaşımı gördüm ve gerçekten çok güzele benziyorlar. Fiyatlar hakkında bilgim yok, bir inceleyip sormanızı öneririm.

Alan Kadıköy: Tiyatro ve diğer sahne performansları için salonların yer aldığı, yeni açılan çağdaş sanat merkezindeki sergi salonunu çocuklarınızla ziyaret edebilirsiniz.

Başka Bir Dünya Kitabevi: Acıbadem’de yer alan kitabevi yine çocukların sosyalleşmesi için pek çok etkinlik düzenliyor. Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 arası açık. Programlarını inceleyip fiyatları sorabilirsiniz.

Bubble Up: Trambolin, karaoke, eğitsel kaçış oyunları, çocuklar için atölye çalışmaları gibi aktivitelerin olduğu eğlence merkezi, Bahçeşehir’de yer alıyor. Katıldığınız etkinliğe göre fiyatlar değişiyor.

Torium AVM Snow Park: Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence parkı Haramidere’de yer alıyor. Giriş hafta içi 40 TL, hafta sonu ve resmi tatillerde 55 TL. Giriş ücretine kar botu, mont ve eldiven kullanımı dahil. Ayrıca snowboard ya da kayak dersi alabiliyorsunuz. Her gün 12:00-20:00 saatleri arası açık.

Emaar AVM: Sitelerinde gördüğüm kadarıyla çocuklar için epey oyun alanı yaratmışlar. Şu anda 18 Şubat 2019’a kadar dev bir top havuzu kurulmuş sanırım. Diğer etkinlikler için gidenler yorum yapabilirlerse süper olur. 🙂 Top havuzuna giriş için her 50 TL’lik alışverişe bir giriş hakkı veriyorlarmış. Her girişte 45 dk boyunca kalınabiliyor.

Çocukla Nasıl Gezilir? yazım da ilginizi çekecektir diye düşünüyorum, mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

İstanbul çevresinde gezilecek yerler için okuyabileceğiniz yazıları da ekliyorum.

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Gidilebilecek Yerler

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Gezilecek Tatil Yerleri

Türkiye’de Çocukla Kamp Yapılabilecek Yerler

Umarım bu liste işinize yarar ve şehirde geçireceğiniz tüm tatillerde çocuklarla yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. Yazı hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Burada yer almayan ama sizin önereceğiniz başka yerler varsa onları da yorumlara yazabilirsiniz. Sevgiler.

Bebekli Aileler İçin Deprem Çantası

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Seyahat sever çocuklar için etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

Pinterest: hohhoyyt

İstanbul’da Çocukla Gezilecek Yerler ve Yapılabilecek Aktiviteler” üzerine 14 yorum

  1. Evet İstanbul çok sosyal bir yer tabii ki paranız varsa. Dışarı adımınızı attığınız anda harcamaya başlıyorsunuz ve fiyatlar özellikle böyle yerler için çok fahiş…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s