Çocuklu Aileler için Turlar ve Kamplar

Çocuklarla seyahat etmek, kamp yapmak ya da en azından bulunduğu şehri keşfetmek isteyen aileler bazen nereden başlayacağını bilemiyor, organizasyonu yapmakta zorluk çekiyor, ya da çocuk bunları yaparken aynı zamanda sosyalleşsin farklı deneyimleri yaşıtlarıyla yaşasın istiyor. İşte bu noktada çocuklu ailelere özel grup turları veya kampları düzenleyen firmalar imdadımıza yetişiyor. Ben de daha önce bu tip kamplara katılmış bir ebeveyn olarak böyle organizasyonları tavsiye ediyorum. Tabi deneyiminizin güzel geçmesi için firma seçimi önemli. Alanında başarılı, ailelerin güvenini kazanmış, güzel hatıralar biriktirmelerini sağlamış bildiğim tüm firmaları sizler için bir araya topladım, umarım yaşayacağınız güzel anılara vesile olurum. 🙂 Çocuklu aileler için şehirlerdeki etkinlikleri, gezilecek yerleri ve pek çok faydalı bilgileri instagram hesabımda da sık sık paylaşıyorum. Takip etmenizi öneririm, şuraya tık tık.

çocuklu turlar ve kamplar

Çocuklu Ailelere Özel Turlar ve Kamplar

Bu listedeki firmalar, şehir içinde, şehir dışında günübirlik turlar, orman keşifleri, yurt içinde birkaç günlük turlar, kamplar ya da yurt dışında turlar düzenliyor. Her biri için içeriklerini yazacağım, ayrıca kendiniz inceleyebilmeniz için varsa websitesi ve instagram hesaplarını paylaşacağım.

Gymy Kids: Çocukların sanata ve doğaya yakın olmalarını önemseyen bir çocuk oluşumu olarak tanımlıyorlar kendilerini. Şehir içinde pek çok atölye, orman veya müze gezileri düzenliyorlar. Yurt içinde İğneada, Kapadokya, Göbeklitepe, Kaz Dağları, Çeşme, Palandöken gibi farklı rotalara gezileri oluyor. Gittikleri yere göre gezinin içeriği değişiyor. Kayak eğitimleri olabilir, tamamen kültürel gezi olabilir ya da sanat ve doğa atölyeleri ile dolu bir deneyim olabilir. Yurt dışına da benim bildiğim kadarıyla Avusturya/Kaprun’da kayak eğitimi verdikleri bir turları var.

gymykids.com @gymykids

Küçük Filozoflar Kampta: Yurt içinde çoğunlukla doğayla iç içe glamping tarzı konaklama birimlerinde kalınan aile kampları düzenleniyor, hatta karavanlı konaklama olan kampları da var. Türkiye’nin dört bir yanında farklı konseptte deneyimler yaşıyorsunuz. Bazısı su sporları odaklı, bazısı ritim odaklı, bazısı da zeytin hasatı, jeep safari veya tekne turları odaklı kamplar olabiliyor. 10-16 yaş arası çocuklr için ebeveynsiz gençlik kampları da düzenliyorlar.

kucukfilozoflarkampta.com @kucukfilozoflarkampta

Kampa Gidelim Mi Baba: Yurt içinde, çoğunlukla yaylalar ve köylerde kamplar düzenliyorlar. Kamplar çadırlı veya kerpiç evlerde konaklamalı olabiliyor. Doğaya yakın olmayı, yardımlaşmayı, köy yaşamını öğrenmeyi önceliklendiren ekolojik bir deneyim yaşatıyorlar.

kampagidelimmibaba.com @kampagidelimmibaba

Oyun Kampta: Yurt içinde çok çeşitli turlar ve kamplar düzenliyorlar. Doğuda kültür gezileri, Doğu Ekspresi, kayak eğitimi içeren organizasyonlar, zeytin hasadı, balcılık, su sporları veya sanat odaklı kamplar gibi pek çok farklı konseptte turları mevcut. Konaklamalar genelde glamping tarzı yerlerde oluyor ve çadır alternatifi de bulunuyor.

oyunkampta.com @oyunkampta

Minik Ayak İzleri: Şehir içinde orman oyun grupları ve yurt içinde doğa odaklı aile kampları düzenliyorlar. Genellikle glamping tarzı tesislerde ya da kendi çadırınızda konaklıyorsunuz. Bir kampta kestane toplayabilir, diğerinde dalından kiraz yiyebilir, doğada sanat, masallar, açık hava yürüyüşleri gibi aktiviteler oluyor.

@minikayakizleri

Kamp Kuşağı: Doğa odaklı kamplar düzenliyorlar. Kamplar boyunca Atölyeler, doğa yürüyüşü, doğada toplanan materyallerden sanat etkinliği, gece yürüyüş kamp ateşi, masal dinletisi, sabah Sporu, geleneksel çocuk oyunları gibi aktiviteler oluyor. Diğer yerlerden farklı olarak bir de geçen gün Otizmli çocuklara özel kamp düzenlemişlerdi.

kampkusagi.com @kampkusagi

Ailemle Geziyorum: İstanbul içi günübirlik müze gezileri, yurt içi kültür turları, doğa veya kayak temalı aile kampları, yurt dışında Lapland Noel Baba Köyü ziyareti gibi çocukla çok keyifli olacak ancak planlaması zahmetli geziler düzenliyorlar.

ailemlegeziyorum.com.tr @ailemlegeziyorum

Çocuklu Turlar: İstanbul’da müze gezileri, yurt içinde Kars, Kapadokya, Eskişehir, Urfa, Mardin, Amasra vs farklı şehirlerde kültür-oyun-lezzet temalı turlar ve Kenya’da safari gibi çocuklar için büyüleyici fakat planlaması gerçekten zor olan turlar düzenliyorlar.

cocukluturlar.com @cocukluturlar

Sınır Tanımayan Çocuklar: Yurt içinde Kaz Dağları, Kaçkarlar, Gökçeada, Datça, Likya You, Bolu gibi pek çok farklı yerde aile kampları düzenliyorlar. Sörf kampı gibi farklı tarz organizasyonları da mevcut. Bir de yurt dışında Gürcistan turu yapıyorlar.

@sinirtanimayancocuklar

Matematik Oyunları: Nesin Matematik Köyü’nde aileler için matematik oyunları programı düzenleniyor. Çocukların matematiği oynayarak keşfetmeleri hedeflenmiş.

pentalitha.com @pentalitha

Çocuk Doğa Kulübü: Şile, Topuk Yaylası, İğneada, Bolu, Olimpos, Kaz Dağları gibi lokasyonlarda doğa, sanat ve sporun içiçe geçtiği aile kampları düzenliyorlar. Şehir içinde de orman atölyeleri oluyor.

@bluegymclub

Yeşil Nesil: Genellikle İstanbul’a yakın yerlerde kamplar ve turlar düzenliyorlar. Maşukiye, Sapanca, Kartepe, Şile gibi lokasyonlarda genelde otel konaklamalı, bazen de çadır konaklamalı turlar oluyor. Bu turlar sırasında tematik parklara gitmek, Ormanya, Hobit Evler ve Hayvanat Bahçesi gezmek, akşam ateş yakmak, gece yürüyüşü yapmak gibi aktiviteler olabiliyor.

yesilnesil.com.tr @yesilnesilatolyeleri

Friends Camps: 9-17 yaş arası çocuklar için uluslararası yaz ve kış kampları düzenliyorlar. Yaş grupları 9-11, 12-14 ve 15-17 yaş olarak ayrılıyor. Yaz kampları Urla’da kendi tesislerinde gerçekleşiyor ve sörf kampı, yat kampı, yelken kampı, kiteboard kampı, liderlik kampı, macera kampı ve uluslarası kamp olarak yaşa göre çeşitleniyor. Kış kampları ise Uludağ’da ve Avusturya’da kayak kampı olarak düzenleniyor.

friendscamps.com @friendscamps

Doğaya Gidiyoruz: Yurt içinde Kaçkarlar, Kapadokya, Yedigöller, Hatay gibi şehirlerde hem kültür hem doğa turları düzenliyorlar. Diğerlerine göre daha seyrek tur düzenlediklerini gördüm.

@dogaya_gidiyoruz

Çocuklu ailelere özel kamplar ve turlar düzenleyen bildiğim tüm firmaları yazdım, sizin başka bildikleriniz varsa yorumlara yazın. Bu listedekilerden paylaşmak istediğiniz tecrübeleriniz varsa yine yorumlara yazabilirsiniz.

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

Çocuklu Aileler için Turlar ve Kamplar” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s