İzmir’de Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Daha önce İstanbul ve Ankara için ebeveynlerin önerileriyle hazırladığım yazılar çok fazla ilgi gördüğü için İzmir’e özel de bir yazı hazırlamak istedim. Genel olarak ailelerin ve çocukların memnun olduğu İzmir’in en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya toplamaya çalıştım. Listede adı geçen kurumlar herkese uymayabilir, sizlere arayışınızda fikir olması için paylaşıyorum, farklı aile ve çocukların tecrübeleri aynı olmayabilir. Umarım bu yazıdaki tavsiyeler dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İzmir’de oyun grubu, kreş ve anaokulu önerileri sizlerle…

Çocuklar için Harçsız Pasaport Nasıl Çıkartılır?

İzmir'de Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

İzmir’de Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz.

Çizgifilm Çocuk Evi: Güzelyalı ve İnciraltı’nda şubeleri bulunan çocuk evlerinde farklı yaş grupları için hafta içi saat 07:30 ile 19:00 arası yaz kış eğitim veriliyor. 1-3 yaş arası çocuklar İnciraltı Mini kampüsünde kabul ediliyor. Güzelyalı’da ve İnciraltı’ndaki diğer kampüslerde ise 2-6 yaş arası çocuklar eğtim görüyor.

cizgifilm.com.tr

Hayat Atölyesi Anaokulu: Bornova’da yer alan okulda 3-6 yaş arası çocuklar için Türkçe ve Fransızca birlikte eğitim veriliyor. Tam zamanlı bir anaokulu burası ve yıllık kayıt alıyorlar.

hayatatolyesimontessori.com

Baby World Beceri Gelişim Merkezi: Bornova’da yer alan merkezde, 0-3 yaş arası çocuklar için oyun grupları ve 4-6 yaş arası çocuklar için de atölyeler düzenleniyor. Atölyelerde sanat, bilim, spor, mutfak, bahçe, zeka oyunları, İngilizce vs. için çok çeşitli alt başlıkta ders imkanı bulunuyor.

bornovaoyungrubu.com

Küçük Orman Yolcuları: Merkezi Bornova Kavaklıdere’de bulunan oluşum 18 aydan 11 yaşa kadar çocuklar için açık havada ve doğada atölyeler düzenliyor. Çocuklarının yaz kış demeden doğayla bolca vakit geçirmesini isteyen ailelerin çok hoşuna gidecek aktiviteler var.

instagram.com/kucukormanyolculari/

Orman Arkadaşım: Merkezi Bornova Yakaköy’de bulunan oluşum, 2-9 yaş arası çocuklar için farklı yaş gruplarına ayrı zamanlarda orman günleri düzenliyor. Başka Bir Okul Mümkün Derneği tarafından kurulmuş etkinliğe, çocuklar 6 yaşa kadar aile ile, 6 yaştan büyük ise tek başına katılabiliyor.

bbomizmir.org/orman-arkadasim

Renkli Orman: Bornova Yakaköy’de bulunan okul yine Başka Bir Okul Mümkün Derneği tarafından kurulmuş. 3-6 yaş arasındaki çocuklar için eğtim veren kurum, doğa, oyun, keşif ve deneyim odaklı bir eğitim veriyor.

renkliormananaokulu.com

Yeni Nesil Anaokulu: Bornova’da yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. İngilizce, Fransızca, robotik kodlama, çocuk yogası, satranç, bale, jimnastik, müzik ve el sanatları gibi aktiviteler bulunuyor.

instagram.com/yeninesilanaokulu

Kinda Bloom: Bornovada yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara İngilizce ve Türkçe olarak çift dilde eğitim veriyor. Çocuk yogası, görsel sanatlar, müzik ve drama gibi branş derslerinin yanı sıra bahçe, bilim, beslenme okur yazarlığı, geri dönüşüm, kitap yazım gibi çeşitli atölye çalışmaları bulunuyor.

kindabloom.com

Canım Yavrum Anaokulu: Bornova’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Jimnastik, satranç, dans, piyano, seramik, robotik kodlama, muftak, oyuncak yapımı, geri dönüşüm gibi atölye çalışmaları bulunuyor.

canimyavrumanaokulu.com.tr

ÇocukUs: Alsancak’ta yer alan gelişim merkezi, 1-4 yaş arası çocuklar için oyun grupları ve atölyeler düzenliyor. Gelişim takipli oyun grupları dışında, seramik atölyesi, müzik ve ritim atölyesi, bilim ve sanat atölyesi, İngilizce atölye, çocuk yogası gibi seçenekler var.

cocukus.com.tr

İzmir’de Çocuk Oyun Alanı Olan Kafe ve Restoranlar

Düş Mucitleri Bilim Anaokulu: Çiğli’de yer alan okulda 2-6 yaş arası çocuklar için İngilizce olarak eğitim veriliyor. Ek olarak İspanyolca, Almanca, robotik kodlama vs gibi dersleri de müfredatlarına eklemişler. Küçük yaştaki çocuklar için yarım gün oyun grupları, daha büyükler için tam zamanlı okul olarak hizmet veriyorlar.

dusmucitleri.com.tr

Oyunhane Etkinlik Merkezi: Çiğli’de yer alan oyun merkezinde 1 yaştan 3 yaşa kadar çocuklar için oyun grupları bulunuyor. 3-6 yaş arası çocuklar için çocuk yogası ve yaratıcı drama atölyeleri, 6-8 yaş arasındaki çocuklara da yaratıcı drama atölyeleri var.

instagram.com/oyunhaneetkinlikmerkezi/

Limon Anaokulu: Çiğli’de yer alan okul 3-6 yaş arasındaki çocukları kabul ediyor. Okul sabah 9:00-18:00 arası eğitim veriyor ve tam gün, geç tam gün, yarım gün sabah, yarım gün öğle, yarım gün haftada 2 gün, yarım gün haftada 3 gün, haftada tam 3 gün şeklinde farklı program imkanları sunuyor.

limonanaokulu.k12.tr

Karşıyakam Anaokulu: Çiğli’de yer alan okulda 2-6 yaş arası çocuklar için farklı eğitimler veriliyor. Halk oyunları, bale, drama, robotik kodlama, İngilizce, satranç müzik ve gündelik hayatla ilgili eğitimler var.

karsiyakamanaokullari.com

Pembe Kule Montessori Anaokulu: Çiğli’de yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. İngilizce, seramik, yüzme, görsel sanatlar, zeka ve dikkat atölyeleri gibi çalışmalar bulunuyor.

ciglimontessori.com

Pikabu Oyun Atölyesi: Çiğli Ataşehir’de yer alan atölye, 18-24, 24-36, 3-4 yaş ve 4-5 yaş için oyun grupları düzenliyor. İngilizce oyun, ritim, yaratıcı drama ve duyusal atölye seçenekleri bulunuyor.

pikabuoyun.com

LCF Dil Okulları: Karşıyaka Bostanlı’da yer alan okulda çocuklar için İngilizce eğitimi veriliyor. 15-36 arası çocuklar için ebeveynli İngilizce oyun grubu var, daha büyük çocuklar için anaokulu grubu, ilkokul grubu ve ortaokul grubu olarak ayrılmış eğitimleri bulunuyor. Bir de tamamen İngilizce aktivitelerden oluşan yaz okulu hizmetleri var.

lcfdilokullari.com

Masal Ev: Bostanlı’da yer alan etkinlik merkezinde, 18 aydan 6 yaşa kadar farklı oyun grupları bulunuyor. Bazen daha büyük çocuklar için de atölyeler düzenleniyor. Merkezin ayrıca Urla’da da bir kamp konaklama şubesi var.

masalev.com.tr

Oyun Akademi Montessori: Bostanlı’da yer alan kurum 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, yaratıcı drama, jimnastik, müzik gibi branş dersleri veriliyor.

instagram.com/oyunakademi_montessori

Happy Kids Preschool: Karşıyaka’da yer alan okul, 4-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Okulda felsefe atölyesi, mutfak atölyesi, yaşam becerileri, üretim ve yaratıcılık atölyesi gibi etkinliklerle çocuklara eğitim veriliyor.

instagram.com/happykids_pre_school

Sevgi Yolu Anaokulu: Karabağlar’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, yaratıcı drama, görsel sanatlar, halk oyunları, jimnastik ve bale gibi branş dersleri bulunuyor.

sevgiyoluanaokulu.net

Küçük Kulüp Anaokulu: Hatay ve Göztepe’de şubeleri bulunan okul 4-6 yaş arasındaki çocukları kabul ediyor. Eylül ayından Haziran ayına kadar 9:00-18:00 arası tam zamanlı olarak çalışan okulun Temmuz ve Ağustos ayları için de eğlence, spor ve sanata yönelik Yaz Okulu programı var.

kucukkulup.com.tr

Kiraz Şekeri Anaokulu: Narlıdere’de yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Türkçe dilbilgisi, matematik, fen ve doğa, yaratıcı drama, görsel sanatlar, origami, sinema – tiyatro saati, kukla saati, künerli eller atölyesi, minik ziraatçiler ve zoologlar atölyesi, müze ve doğa gezileri gibi programları var.

kirazsekeri.com

Neşeli Fil & Plüton Anaokulu: Narlıdere’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim veriyor. Burası bir orman okulu ve Reggio Emilia yaklaşımını benimsiyorlar.

instagram.com/neselifilanaokulu

Şen Arılar Anaokulu: Gaziemir’de yer alan okul, 0-2 yaş bebek bakımı ve 2-6 yaş anaokulu olarak hizmet veriyor. Normal branş dersleri ve etkinliklere ek olarak her gün İngilizce-Fransızca yabancı dil eğitimi de veriliyor.

gaziemiranaokulu.com

Oğuzhan Özkaya Anaokulu: Güzelbahçe’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocuklara anaokulu hizmeti veriyor. Resim, müzik, beden eğitimi, binicilik, tarım, mutfak, tekvando, satranç, drama, çocuklar için felsefe, robotik kodlama, halk oyunları, seramik gibi branş dersleri ile 15 Saati İngilizce 2 saati Almanca olmak üzere haftada 17 saat yabancı dil eğitimi var.

oguzhanozkayaegitim.com

YÖM Özel Bir Yer Okulları: Güzelbahçe’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Ahşap işleri, heykel, seramik, tamir, dikiş, bahçe işleri, marangozluk, spor, sanat, drama, dans tiyatrosu gibi çalışmalar var.

biryerokullari.k12.tr/guzelbahce-yerleskesi

Bebek Akademi: Gaziemir’de yer alan kreş ve anaokulu, 0-5 yaş arası çocuklara hizmet veriyor. Tam gün, yarım gün, saatlik zaman dilimlerinde oyun grupları ve duyusal etkinlik atolyeleri bulunuyor. 

gaziemirbebekakademisi.com

Waterbabies: Gaziemir ve Güzelbahçe’de şubeleri bulunan merkezde 0-3 yaş aralığındaki bebek ve çocuklar için duyu atölyeleri ve oyun grupları bulunuyor. Ayrıca 0-5 yaş arası çocuklar için yüzme eğitimleri, 0-9 ay arası bebekler için de suda bebek Spa’sı etkinlikleri var.

waterbabies.com.tr

Kidzone: Balçova ve Gaziemir’de şubeleri bulunan aktivite merkezinde, 0-10 yaş arası çocuklar için spor, sanat, müzik, İngilizce programları bulunuyor. Ayrıca küçük yaşlar için duyu atölyeleri ve oyun grupları mevcut. Bir de çocuk gelişimi ile ilgili sorularınızı sorabileceğiniz ebeveyn akademisi diye bir programları var.

kidzone.com.tr

MuzipoKids: Burası bir zincir çocuk merkezi ve bir sürü şehirde şubeleri bulunuyor. 18-48 ay arası oyun grupları var ve daha büyük çocuklar için de farklı atölyeler bulunuyor. İzmir’de Balçova, Bornova, Bornova Evka 3, Buca Koop, Gaziemir Atıfbey, Göztepe Küçükyalı, Karşıyaka, Narlıdere ve Ulukent’te şubeleri var.

muzipo.com/collections/merkezler

Amerikan Kültür Kids: Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Göztepe, Konak ve Menemen Ulukent’te şubeleri bulunan okul, 2-6 yaş arasındaki çocuklara çift dilde eğitim veriyor.

akdkids.com

Sevgi Durağı Anaokulu: Buca’da yer alan orman okulu, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, yaratıcı drama, halk oyunları, modern danslar, satranç, seramik, jimnastik ve bale gibi branş dersleri veriliyor. Okulun öne çıkan bir özelliği de işaret dili ile eğitim verebiliyor olması.

sevgiduragianaokulu.com

Özel İzmir Gülbahçesi Anaokulu: Buca’da yer alan okul 3-5 yaş arası çocukları kabul ediyor. İngilizce, jimnastik, drama, halk oyunları, satranç, yüzme, resim ve seramik gibi branş dersleri bulunuyor.

gulbahcesianaokulu.com

Özel Yedi Renk Anaokulu: Buca’da yer alan okul 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitim veriyor. İngilizc sanat, drama, yoga, jimnastik, bilim, robotik kodlama vb branş dersleri veriliyor.

yedirenkanaokulu.com/tr

Cocuk Agaci Akademisi: Menemen Ulukent’te yer alan kreş, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Normal sınıflara ek olarak 2-3 yaş grubu çocuklar için günlük atölye ve oyun grupları düzenleniyor.

instagram.com/cocukagaciakademisiulukent

Beyaz Balon Anaokulu: Alsancak, Güzelyalı, Karşıyaka, Sahilevleri semtlerinde şubesi bulunan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Bale, müzik, drama, aşçılık, felsefe, jimnastik, seramik, folklor, yüzme, satranç gibi aktivite imkanları bulunuyor.

beyazbalon.com

Çocukla İzmir’de Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz.

Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir kurum varsa, ya da bu listedeki kurumlar hakkında paylaşmak istediğiniz bir ek not varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen.

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

İzmir’de Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s