Adana’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

İstanbul’da kreş ve anaokulu yazım çok sevilince diğer büyük şehirlere için de liste yapmaya başlamıştım. ebeveynlerden çoğunlukla tam not alan, çocukların mutlu olduğu Adana’nın en güzel okul öncesi eğitim kurumlarını bir araya topladım. Burada bahsi geçen okullar size uymayabilir, aradığınız koşullar farklı olabilir, sadece fikir olması için genel olarak beğenilen okullar paylaşılmıştır, herkesin tecrübesi farklı olabilir. Umarım bu yazı, dilediğiniz gibi bir yer bulmanıza yardımcı olur. İşte size, Adana’da kreş, anaokulu ve oyun grubu önerileri…

Adana’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri

Çocuğunuzu kreşe gönderirken ihtiyacınız olabilecek tüm ürünler için şurayı inceleyebilirsiniz.

Karma Çocuk Köyü Ekolojik Anaokulu: Çukurova’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Doğa, sanat, dil, mutfak, spor, dans, geri gönüşüm gibi atölye etkinlikleri bulunuyor.

karmacocukkoyu.com

Mutlu Çocuk Anaokulu: Çukurova Yüzüncüyıl’da yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Normal gelişim etkinliklerine ek olarak jimnastik, mutfak, bahçe,dev seramik, drama, fen ve doğa gibi aktiviteler de bulunuyor.

instagram.com/mutlucocukanaokuluadana

Kaplumbağa Anaokulu: Çukurova Yüzüncüyıl’da yer alan okul, 2.5-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. İngilizce, Satranç, robotik kodlama, drama, zeka oyunları, müzik, Türkçe dilbilgisi gibi etkinlikleri var.

kaplumbagacocukatolyesi.com

Ant Çocuk Akademisi: Çukurova Karslılar’da yer alan okul, 2-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Satranç, seramik, müzik, drama, fen ve doğa gibi standart dersler dışında aktiviteleri var.

instagram.com/ant_cocuk_akademisi

Gines Çocuk Anaokulu: Çukurova Karslılar’da yer alan okul, 2-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Açık havada vakit geçirmeye önem veren, doğadan ilham alan bir okul.

instagram.com/ginescocuk

Murat Koral Anaokulu: Çukurova Güzelyalı’da yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. İngilizce, jimnastik, yoga, müzik, satranç, yaratıcı drama, robotik kodlama gibi ders ve etkinlikleri bulunuyor.

muratkoralanaokulu.com

Masal Dünyası Anaokulu: Çukurova Kurttepe’de yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. İngilizce, resim, müzik, yoga, jimnastik, drama, görsel sanatlar, fen ve doğa etkinlikleri var.

masaldunyasianaokulu.com

Eminem Çocuk Dünyası: Çukurova Belediye Evleri’nde yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Drama, fen ve doğa etkinlikleri, İngilizce, kodlama, sanat gibi aktiviteleri bulunuyor.

instagram.com/eminemcocukdunyasi

Büyük Şeyler Anaokulu: Çukurova Belediye Evleri’nde yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Ritim, müzik, resim, zumba, drama, seramik, mutfak, yabancı dil gibi etkinlikler bulunuyor.

instagram.com/01buyukseyler

Mor Bisiklet Anaokulu: Çukurova’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi hizmeti veriyor. Doğa temelli bir eğitim anlayışı benimsemişler, havalar güzel olduğu zaman orman etkinlikleri yapıyorlar.

instagram.com/morbisikletanaokuluadana

Renkli Şekerler Anaokulu: Çukurova Güzelyalı’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. 6, 5 ve 4 yaş grubuna her gün İngilizce dersi, 3 yaş grubuna haftada 1 gün İngilizce dersi, 6 ve 5 yaş grubuna haftada 2 gün Almanca dersi, 4 yaş grubuna haftada 1 gün Almanca dersi veriliyor.

renklisekerleranaokulu.com

Sevgi Bahçesi Anaokulu: Çukurova Güzelyalı’da yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Müfredata uygun gelişim derslerinin yanında İngilizce, satranç, drama, seramik, bilim ve deney gibi aktiviteler bulnuyor.

sevgibahcesianaokulu.com.tr

Minecan Anaokulu: Çukurova Karslılar’da yer alan okul, 4-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitimi veriyor. Kodlama, İngilizce, Beden Eğitimi, Temel Müzik Eğitimi, Yaratıcı Drama, Görsel Sanatlar gibi etkinliklerin yanı sıra okul gezileri ve profesyonel tiyatro gösterileri düzenleniyor.

minecan.com.tr

Papatya Anaokulu: Çukurova’da yer alan okul, 0-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Yaratıcı düşünme, sanat atölyesi, sosyal sorumluluk etkinlikleri, matematik atölyesi, yüzme, robotik kodlama, mutfak atölyesi, İngilizce, aile katılımlı atölyeler, jimnastik, doğa, fen ve teknoloji atölyesi, müzik ve ritim atölyesi gibi etkinlikler bulunuyor.

adanapapatyaanaokulu.com

Eral Mini Anaokulu: Çukurova Güzelyalı’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitimi veriyor. Ritim Atölyesi, Minik Picasso’lar Atölyesi, Drama-Tiyatro, Satranç ve Zeka Oyunları Atölyesi gibi etkinlikleri var.

eral.k12.tr

Kids Aloud – İngiliz Kültür Anaokulu: Çukurova Güzelyalı’da yer alan okulda 3-6 yaş arası çocuklar için İngilizce ve Türkçe olarak çift dilde eğitim veriliyor. Çocukların kişisel gelişimini destekleyen aktivitelerin yanı sıra anaokulu bitimine kadar hiç unutmayacak şekilde B1 seviye İngilizce öğrenmelerini hedefliyorlar.

ingilizceanaokulu.com

Muzipo Kids: Çukurova Kurttepe’de yer alan okul, 18 aydan 5 yaşa kadarçocuklara okul öncesi hizmeti veriyor. 5-12 yaş arası çocuklar için de spor grupları var. Ayrıca hafta içi ve hafta sonu seçenekleriyle ebeveynli veya ebeveynsiz atölye etkinlikleri bulunuyor.

muzipo.com/products/adana-guzelyali

Küçükşeyler Anaokulu: Çukurova’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Sanat projeleri, yabancı dil eğitimi, akıl oyunları, fen ve matematik çalışmaları bulunuyor.

adana.kucukseyler.com.tr

Renkli Bireyler Montessori Okulu: Çukurova Belediye Evleri’nde yer alan okul 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Origami, seramik, İngilizce, marangozluk, masal, mutfak, yoga, pilates, felsefe, sanat, doğa ve bilim, müzik ve ritim gibi atölyeleri bulunuyor.

renklibireyler.com.tr

Özel İşsever Anaokulu: Çukurova’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklar için kreş ve anaokulu hizmeti veriyor. İngilizce, bale ve dans, satranç, yüzme, drama, yüzme, at binme, tiyatro gibi aktivite imkanları var.

isseveranaokulu.com

KindyROO: Çukurova Turgut Özal’da yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Çocuklar 1,5 Ay – Emekleyen, Emekleyen – Yürüyen, Yürüyen – 18 Ay, 18 – 24 Ay, 24 – 30 Ay, 30 – 36 Ay, 3 – 4,5 Yaş ve 4,5 – 6 Yaş şeklinde gruplara ayrılmış.

kindyroo.net/subeler/adana-turgut-ozal

Gymboree: Çukurova Turgut Özal’da yer alan okul, 0-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. 0-3 yaş arası anneli oyun grupları, sonrasına anaokulu hizmeti var. Müzik, dans, resim, drama, İngilizce, spor ve fitness gibi sınıf etkinlikleri bulunuyor.

gymboreeclasses.com.tr/franchise/adana.html

Serdar Abi Spor Anaokulu: Çukurova Turgut Özal’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocukları kabul ediyor. Burası spor ağırlıklı bir okul, normal MEB müfredatına ek olarak basketbol, jimnastik, tenis, yüzme dersleri var.

serdarabi.com

Arı Akademi: Seyhan’da yer alan okul, 3-6 yaş aralığındaki çocukları kabul ediyor. Montessori eğitim modeline uygun şekilde aktiviteler yapıyorlar.

ariakademi.com

Kids Universe: Seyhan’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriyor. 4 yaştan itibaren seçmeli ders olarak Fransızca veya Almanca seçenekleri de bulunuyor. Görsel sanatlar, drama, jimnastik, zihin oyunları gibi branş dersleri veriliyor.

kidsuniverse.com.tr

Özel Mina Anaokulu: Seyhan’da yer alan okul, 2-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Jimnastik, dans, müzik, İngilizce, satranç, resim, kodlama gibi dersler veriliyor.

instagram.com/mina_anaokulu

My Little House Çocuk Atölyesi: Seyhan Kurtuluş’ta yer alan kurum 2.5 yaştan 9 yaşa kadar çocuklara hitap ediyor. Ebeveynli veya bireysel oyun grupları ile atölyeler düzenleniyor. İngilizce oyun atölyesi, Türkçe duyusal oyun atölyesi, drama kursu, ukulele kursu, görsel sanatlar, müzik ve ritm atöyesi gibi seçenekler mevcut. 2022 Eylül itibarıyla düzenli anaokulu hizmeti de açılacakmış.

instagram.com/mylittlehouseadana

Özel İsabet Güneş Anaokulu: Seyhan’da yer alan okul, 3-6 yaş arası çocuklar için okul öncesi eğitim veriyor. Robotik kodlama, İngilizce, beden eğitimi, tasarım, bilim ve teknoloji gibi dersleri bulunuyor.

gunesanaokulu.net

Helen Doron Anaokulları: Seyhan, Gazipaşa ve Çukurova’da şubeleri bulunan okul, 3 aydan 6 yaşa kada çocuklar için eğitim imkanları sunuyor. İngilizce, matematik, ftness, bilim ve sanat aktiviteleri bulunuyor.

helendoronkindergarten.com

AKD Kids: Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nın Adana Ceyhan’da şubesi bulunuyor. 2-6 yaş arası çocuklara çift dilde eğitim veriliyor.

akdkids.com

Armis Anaokulları: Çukurova’da GüzelYalı ve Belediye Evleri olmak üzere iki şubesi bulunan okul, 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veriyor.

armisanaokullari.com.tr

Çocuğunuzu kreşe göndermeden önce alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olabilecek her şey için şurayı inceleyebilirsiniz. Ev ayakkabısı, yağmur tulumu, yağmur botu, okul çantası, su termosu, sağlıklı atıştırmalıklar, aktivite önlüğü, çocuk maskesi, okula hazırlık kitapları vs. her şeyi bulabilirsiniz.

Adana’da oyun grubu, kreş ve anaokulu önerileri şimdilik bu kadar. Sizin memnun kaldığınız ve burada olmayan bir okul varsa, ya da bu listedeki okullar hakkında paylaşmak istediğiniz bir bilgi varsa, yorumlara yazmaya çekinmeyin lütfen. Bazı okullardan çok kişi memnun kalırken, arada bireysel problem yaşayanlar olabiliyor ya da öğretmen değişklikleri gibi durumlardan bazen sorun çıkabiliyor. Bazı okulların ise belli şubeleri çok iyiyken diğer bir şubeden memnun kalınmayabiliyor vs. bunları göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. İlk başta söylediğim gibi bu yazıdaki okullar çoğunluğun memnuniyetini kazanmış yerler ve size fikir verme amacıyla yazıldılar.

Ebeveynlerin Okuması Gereken Rehber Kitap Önerileri

Daha iyi içerikler üretebilmemiz için soru, eleştiri ve beğenilerinizi yorum olarak bekliyoruz. Yazar olmak isterseniz sitedeki iletişim menüsünden formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveynler için faydalı bilgiler, etkinlikler, seyahat ipuçları ve gezi rehberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bunlardan haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram: cokgezencocuklar

Facebook: cokgezencocuklar

Adana’da Oyun Grubu, Kreş ve Anaokulu Önerileri” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s